Вие сте тука: Насловна -> производи -> За лемење станица дигитални -> Станица за лемење 100W
 • Станица за лемење 100W - LF-1700
 • Како еден од производители, добавувачи и извозници на Станица за лемење 100W, Фабрика се наоѓа во Taiwan. Нашата мисија е да се пионери на хај-тек индустрија, преку доделување на долгорочна вредност на клиентите, вработените и партнерите преку континуирана иновација и квалитет во сите аспекти на нашиот бизнис. Ние продолжува да иновираат, да се изгради и да се донесе на пазарот водечки. ве молиме контактирајте не токму сега!

  Сите наши

  Станица за лемење 100W

  во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот world.We ве уверувам на одличен квалитет и цени, Ве молиме контактирајте со нас за вашите барања.

  Прашање Сега • Станица за лемење 100W
  модел: LF-1700
  За лемење станица професионални 100W
  На Xytronic LF-1700, 100W дигитална лемење станица има дигитални readout температура и температурен опсег лемење од 150 до 480 ° C.
  Електронските кола одржува температурата на лемење со помош на сензор на температура монтирани во лепење на железо. Електронските кола вработува нула напон комутација техники кои го спречуваат создавањето на напон и струја шила дека може да го оштетат чувствителни компоненти. А спектар на резервни делови и алтернатива долготрајни, железо облечени, совети никел / хром лемење се на располагање за да се задржи на LF-1700 функционира совршено.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  80W Вотс

  Опсег на температура

  150º- 480º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-510601


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: