Вие сте тука: Насловна -> производи -> За лемење чад Extractor -> Benchtop чад Extractor
 • Benchtop чад Extractor - 468ESD
 • Ние често ги подобриме нашите производи како и секоја промена на технологијата во брзо развивање на индустријата. Ние се обидуваме секој начини да бидете сигурни дека нашиот производ на Benchtop чад Extractor ќе ги задоволи барањата на нашите клиенти. ние сме среќни да понуди детални информации за повеќе модели за вашиот референца. Ве молиме контактирајте сега.

  Нашите

  Benchtop чад Extractor

  уживаат во добра репутација во различни пазари низ целиот свет. За овој успех, ние постојано ќе ви понудиме на нашите најдобри услуги и производи за да ги исполни сите ваши потреби. Ве молиме не двоумете се да контактирајте не Ако имате било какви прашања.

  Прашање Сега • Benchtop чад Extractor
  модел: 468ESD
  Чад Extractor
  Ова е причината зошто треба испарување Екстракција !!
  Карактеристики:
  1. лемење и заварување чад екстрактор е за чистење на честички и гасови. Тој е дизајниран да ги филтрираат штетните материи, како што се јаглеводороди и цијанид, во текот на процесот на лепење, калај брцнувајќи во лемење тенџере, ласерски означување и резба, печатење, итн Таа фаќа штетни чад со самостојна канали и прилагодување на јачината на звукот на воздухот значително подобрување на вашата работна средина.
  2. Ова е одличен benchtop чад апсорпција на вентилатор за лемење работа. Таа има променлив јаглерод филтер.
  3. Брзо се апсорбира и ги отстранува токсичните гасови ослободени за време на лемење.
  4. Лесен и компактен дизајн; се зачува простор и лесно да се движи.
  5. brushless мотор обезбедува голема брзина со ниско ниво на бучава, стабилни перформанси, долг животен век и ниска потрошувачка на енергија.
  6. Силен инженеринг случај со добра отпорност на удар.
  7. Лемен материјали се направени од олово и многу видови на хемиски активни растворувач, кога лемење, токсични состојки излезе, кои го направија многу луѓе добивање на главоболка, несвестица и така натаму. Користете 468ESD лемење чад екстрактор може да се отстрани токсин гас брзо и ефикасност за докажување на здравјето на работниците.

  Апликации:
  * Лемење, бран лемење, reflow лемење.
  * Медицински индустрија, убавина, итн
   

  Чад Extractor спецификации.

  Влезна моќност

  Како што се бара

  Wattage

  20-22W

  Макс. волумен на воздух

  95/115 CFM

  Надворешни димензии
  (Ш x В x Д)

  162 x120 x 200 mm
  (6.38 x 7.78 x 4.72 in)

  Тежина
  (Со исклучок на AC кабел)

  1600 грама
  (£ 3,5).

  Големина на филтер

  130 mm2

  Филтер тежина

  12 грама  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: