Вие сте тука: Насловна -> производи -> За лемење чад Extractor -> Benchtop метални чад Extractor
 • Benchtop метални чад Extractor - 426DLX
 • XYTRONIC INDUSTRIES LTD. е водечка Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на Benchtop метални чад Extractor кој е конструиран од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди подолг живот и квалитетот на услугите што ги произведуваат овие производи, со користење врвот одделение суровина, како на меѓународните стандарди за квалитет. Ние се нудат исклучително овие производи во широк спектар на живописни бои модели и големини и се, исто така, прилагодување, како на барањата на клиентот. Нашите производи се исто така познати по своите одличен квалитет, брза услуга и прифатлива цена.

  Нашите

  Benchtop метални чад Extractor

  производи се комплексно дизајнирани и украсени со врвен квалитет на теми. Еден тим на квалитетот испитувачи прави сигурни дека само беспрекорна производи се испраќаат за просториите патрони. Добредојдовте да не контактирате доколку сте заинтересирани за нашите производи.

  Прашање Сега • Benchtop метални чад Extractor
  модел: 426DLX
  Чад Extractor
  Карактеристики:
  1. Отстранете ги штетните гасови брзо, безбедно и ефикасно.
  2. Процес прашина висока густина и прашина со димензии случајно распределени честички
  3. Лесна инсталација, помалку простор.
  4. Ниска потрошувачка на енергија.
  5. компактна структура, лесно да се движи.
  6. прашина воздух прво влегува во циклонот за одвојување од изворот прашина преку суспендиран хауба, кој е поврзан со смена прашина. Прашина висока густина е радикално се поделени по циклонот во рамките на резервоарот, големи големина на зрно прашина е одвоена и паѓа во резервоарот за складирање на долната граница, ситен прав честички влегува хоп џеб колектор прашина или филтер за прашина смена, останатите фини честички прашина е блокиран на на површината на хоп џеб и цилиндар, чист воздух се испушта од смена прашина по минува низ филтер материјал. Поранешниот дел од циклонот сепаратор има одвоени повеќето од честички прашина, па прашина отстранување на товарот во подоцнежниот дел се намалува, со што се зголемува ефикасноста на филтрирање и продолжување на нејзиниот век на траење.

  Апликации:
  Тоа е се применуваат на индустрии, тие се лесно да се произведуваат високо прашина густина и прашина со голема големина на честички како цемент, профилот за сечење, жито и механичка обработка итн

  Ние нудиме по продажба на услуги за сите наши производи. Ако имате прашања во врска со инсталации или работењето на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да се јавите на нашите инженери. Ние ќе биде вашата прва помош кога ќе се сретне со било каков проблем на нашите производи или услуги.

  Чад Extractor спецификации.

  Влезна моќност

  Како што се бара

  Wattage

  20-22W

  Макс. волумен на воздух

  95/115 CFM

  Надворешни димензии
  (Ш x В x Д)

  162 x120 x 200 mm
  (6.38 x 7.78 x 4.72 in)

  Тежина
  (Со исклучок на AC кабел)

  1600 грама
  (£ 3,5).

  Големина на филтер

  130 mm2

  Филтер тежина

  12 грама


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: