Вие сте тука: Насловна -> производи -> Rework станица за лемење -> Rework станица BGA
 • Rework станица BGA - IR860
 • Ние сме ангажирани во развој, снабдување и производство на Rework станица BGA заедно. Во прилог на нашите постоечки производи, ние исто така, прифати кориснички налози за проектот. Нашите производи се случува и во текот на домашниот пазар и задокеански countries.Therefore, ние се задржи фалсификување напред и продолжуваат да пронаоѓаат constantly.We сакаат да воспостават долгорочни деловни односи во целиот свет. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.

  Нашата напредна технологија и вредни штабови да се обезбеди конкурентност на нашите врвен квалитет

  Rework станица BGA

  Во меѓувреме, задоволството на клиентите е нашата постојана потрага

  Прашање Сега • Rework станица BGA
  модел: IR860
  / Rework станица СМД BGA
  Карактеристики:
  1. контрола микропроцесор, затоплување-брзо.
  2. На топол воздух СМД rework станица IR860 е Инженерните да се исполнат потребите на потребите на современата индустрија за електронски, техничари, услуги / поправка и монтажа rework. Системот не само што се зголеми продуктивноста за SMD монтажа и поправка, но постигнува нов стандард за квалитет во партнерство со "топол воздух IR860" супериорни перформанси и леснотијата на операција.
  3. Оваа лемење rework станица високо ќе го регулира протокот на воздух и температура. И заварување и Мембранска пумпа за дозирање треба да се врши со истиот млазницата.
  Отстранување на авто на статички електрицитет нуди поголема безбедност на елементите и на работа, различни шеми, ќе бидат регулирани на различни температури.
  4. По исклучување на електрична енергија, системот на автоматско ладење останува функционален, само за да се задржи на услугата живот на елементи за греење и рачката.
  5. Тоа може да се примени за галванизиран заварување и отстранување на СОП шеми и тоа може да се примени за телескопски цевки.
  Задржи на млазницата во употреба и елемент соодветно распоредени, за заштита од елементи.
  6. Таа овозможува брзо загревање, точни и стабилна контрола на температура без да бидат погодени од обемот на проток на воздух, кои, навистина, се постигнува безоловен лемење и desoldering.
  7. Користете V-Мило ми е опремен со флексибилни тела за позиционирање PCB за заштита на ПХБ од деформација при загревање или ладење, и тоа може да rework било која големина на BGA чипови.

  Апликација:
  Може да се реализира на олово, безоловен компоненти PCB одбор за греење, особено за вклучување на BGA, SMD компоненти, PCB одбор.
   

  Спецификации за IR860

  Solderlight контрола

  Pre-греалка

  Моќност

  100-120Vac 60 Hz

  220-240Vac 50 Hz

  Моќност

  115 VAC

  230 Vac

  Осигурачот

  T3.15A (бавна тип)

  T2A (бавна тип)

  Осигурачот (тип губеа)

  T 10 A

  T 5

  Излез

  15Vac 150W

  Излез

  650W

  IR светилки Темп. опсег

  45º-450º Целзиусови (113º-842º Фаренхајтови)

  Температурен опсег

  30 º-350º Целзиусови (86º-662º Фаренхајтови)

  Форматот на времето

  0-900sec

  Форматот на времето

  0-900sec

  Големина (W * H * D)

  170 x 100 x 200mm
  (6,7 "x 3,94" x 7,9 ")

  Големина (W * H * D)

  280 x 90 x 257mm
  (11 "x 3.5" x 10 ")

  Тежина на апаратот

  £ 7,25

  Тежина на апаратот

  £ 7,25
  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: