Вие сте тука: Насловна -> производи -> Rework станица за лемење -> BGA rework станици
 • BGA rework станици - IR860-II
 • Ние од областа на производителот, снабдувачот и извозник BGA rework станици во Taiwan. Ние инсистираме на најдобар квалитет на стоки мора да бидат доставени до корисниците, така што тие можат да останат на пазарот со добар углед и конкурентна цена на пазарот. Ние сме добри и ефикасни во ОЕМ или ODM производи развој на добар квалитет од страна на нашите R & D и производството линија тимска работа. Вашето пребарување ќе биде нашата цел да се постигне со вас. Некој модел на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!

  Ние имаме голем број на професионални организации, специјализирана за производство

  BGA rework станици

  . Ние би сакале да имаат заемно корисни односи со вашата организација. Ние ќе го цениме вашиот позитивен одговор, со вашите специфични барања, заедно со наведување на квалитети кои што го барате.

  Прашање Сега • BGA rework станици
  модел: IR860-II
  / Rework станица СМД BGA
  Карактеристики:
  1. Компактен дизајн, со мала тежина лепење на железо и топол воздух вентилатор се исполнат различни лемење барања и да ги отстраните видови на чипови во поправка работа.
  2. најдобрите производи и фабрика цена.
  3. Време на испорака и најкраткиот рок на испорака.
  4. Напредно инфрацрвена BGA rework станица.
  5. Со независна функција на предзагревањето, која може да ви се загрее PCB bords или BGA чипови пред лемење.
  6. Голем моќ и брзо загревање. Температурата може соодветно да се прилагоди и температурата е точно и стабилна, а не под влијание на протокот на воздухот.
  7. stepless струење прилагодување со широк спектар. Температурата може соодветно да се прилагоди.
  8. Чувствителни електромагнетните намотки во рачката овозможува на единица почнува да работи веднаш се додека рачката се држи. Кога рачката е ставен на сопственикот, системот ќе се врати назад во режим на подготвеност. Лесен за употреба.

  Апликација:
  Работат одлично за лемење / desoldering компоненти за површинска монтажа во коло на мобилен телефон. Погоден за греење смалуваат, сушење, отстранување лак, отстранување viscidity, мраз-надвор, пред-греење и лепак лемење.
   

  Спецификации за IR860

  Solderlight контрола

  Pre-греалка

  Моќност

  220-240Vac 50 Hz

  Моќност

  230 Vac

  Осигурачот

  T2A (бавна тип)

  Осигурачот (тип губеа)

  T 5

  Излез

  15Vac 150W

  Излез

  1300W

  IR светилки Темп. опсег

  45º-450º Целзиусови (113º-842º Фаренхајтови)

  Температурен опсег

  30 º-350º Целзиусови (86º-662º Фаренхајтови)

  Форматот на времето

  0-900sec

  Форматот на времето

  0-900sec

  Големина (W * H * D)

  170 x 100 x 200mm
  (6,7 "x 3,94" x 7,9 ")

  Големина (W * H * D)

  402 x 90 x 260mm
  (11 "x 3.5" x 10 ")

  Тежина на апаратот

  £ 7,25

  Тежина на апаратот

  12,81 килограми


    

  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: