Вие сте тука: Насловна -> производи -> Лемење чад Extractor -> Desktop чад Extractor
 • Desktop чад Extractor - 426DLX
 • Ние сме извозници од Taiwan одлуки Desktop чад Extractor. Со своите огромни трговски знаење и индустриски искуство, компанијата прерасна во скокови и границите во индустријата. Посветени на нашето мото на "квалитетот, квантитетот и навремена испорака", ние во моментов се во можност да ги прошириме нашите крилја на сите делови во светот, во трговијата на мало, угостителство и корпоративниот сектор. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.

  Презентирање на широк спектар на

  Desktop чад Extractor

  кој има висока затегнувачка цврстина, се димензионални точни и се многу издржливи. Лесен за одржување, овие производи имаат висока спроводливост.

  Прашање Сега • Desktop чад Extractor
  модел: 426DLX
  Чад Extractor
  Ова е причината зошто треба чад екстракција!
  Flux е интегрален дел од процесот на лепење да се подготви работната површина. Составен од колофон-смола и се меша со активатор (халогени органски агент), кои, како што температурата се зголемува, генерира штетни компоненти како што се салицилна киселина и pinene најчесто се гледа како чад се издига од работната површина.

  Висока соодноси содржината на смола генерира phinol (C6H5OH) и активатори може да емитираат хлороводород (HCL) и други соединенија. Владата на САД има стандарди за заштита опасност контролирање на дозволените количини на вакви соединенија на работната површина и 426DLX чад цедење кога се користи правилно, да им помогне да ги исполнат овие стандарди.

  На 426DLX чад Extractor нудат удобен и простор за заштеда на метод на отстранување на штетни гасови од работата на животната средина. Дизајниран за употреба на фабриката кат, во R & D или од страна на hobbyist, овој нов производ обезбедува економичен и ефикасен метод за подобрување на работното место со елиминирање на главоболки, гадење и око иритации често поврзани со изложување на лемење гасови.

  На 426DLX чад Extractor беше развиен со висок фан перформанси и лесно да се замени активен јаглен филтер. Филтерот е направен со пристапувањето специфични пена со рафинирано активен јаглен. Ефикасност на собирање прашина на филтерот е 30%, додека на филтерот за јаглерод може да го апсорбира до 30% од својата тежина во јаглерод штетни компоненти.
   

  Чад Extractor спецификации.

  Влезна моќност

  Како што се бара

  Wattage

  20-22W

  Макс. волумен на воздух

  95/115 CFM

  Надворешни димензии
  (Ш x В x Д)

  162 x120 x 200 mm
  (6.38 x 7.78 x 4.72 in)

  Тежина
  (Со исклучок на AC кабел)

  1600 грама
  (£ 3,5).

  Големина на филтер

  130 mm2

  Филтер тежина

  12 грама  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: