Вие сте тука: Насловна -> производи -> Desoldering станица за лемење -> Станица Desolder
 • Станица Desolder - LF-8800
 • XYTRONIC INDUSTRIES LTD. обезбедува професионални технологија широк спектар фокусира на Станица Desolder производство, снабдување и развој. Нашето искуство во дизајн и производство ни овозможи да понудиме производи за било која application.Also ние може да го менува сите постоечки стандард дизајн за да се приспособат на вашите потреби. Ние сме високо-технолошка компанија во оваа област кој е способен за проектирање, производство на серија на висок квалитет products.We се воспостави стабилен и сигурен кооперативни односи со клиентите во целиот свет. Добредојдовте да се приклучат на широк и поволни соработка со нас сега!

  Клиенти и дистрибутери од целиот свет се добредојдени да преговара со нас за

  Станица Desolder

  . Ајде да се приклучат на рацете и се стремиме кон просперитет.

  Прашање Сега • Станица Desolder
  модел: LF-8800
  Станица за лемење и Desolder
  А во комбинација лемење и desoldering станица специјално дизајнирани за безоловен лемење / desoldering да ги исполни RoHS барања. Станицата има вграден во вакуум пумпа и вклучува електронски кола која му овозможува на корисникот за да го поставите температурата на врвот лемење помеѓу 150 ° C (302 ° F) и 480 ° C (896 ° F) и температурата врвот desoldering помеѓу 300 ° C ( 572 ° F) и 450 ° C (842 ° F) без да се менува совети или греење елементи. Температурата се одржува во рамките на ± 3 ° C (± 6 ° F) на работна температура од сензорот термоспој во железо. Дополнителна опрема се достапни одделно, вклучувајќи 80W топол воздух молив и СМД rework tweezer за површинска монтажа.
  ● греење и сензорот не успеваат детекција и автоматско исклучување.
  ● Температура "заклучување на вратата" функција со лозинка.
  ● безбедно ООР и скок без кола.
  ● електронска дизајн префрлување 'нула напон' штити чувствителни компоненти.
  ● Одложен вшмукување помага да се елиминира проблемот на залемени затнувањето до врвот - пумпа продолжува цицање за 1,5 секунди по вклучувањето на прекинувачот побудувачкиот е пуштен на слобода.
  ● режим Energy Saver: По 20 минути неактивност, температурата се намалува на 150 ° C, во 40 минута на прекинувачи да се "режим на спиење 'што ја намалува потрошувачката на енергија и се протега врвот живот.
  ● работат опција Железо лемење и desoldering пегли може да се користи во исто време.
  ● Факултативна СМД пинцета за SMD чипови, сот, шеми, рамен пакет итн
  ● Факултативна топол воздух молив.
  ● А спектар на лемење совети се достапни одделно, ве молиме видете цел кодови 85-5180 да 85-5196
  ● Опрема што се испорачува заедно со лемење и desoldering железо и ставови.
  ● Замена пегли се достапни одделно.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  100W / 100W Вотс

  Опсег на температура

  100º- 520º C

  Стандардна Совет

  44-710652/44-915412


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: