Вие сте тука: Насловна -> производи -> Desoldering станица за лемење -> Станица Desoldering
 • Станица Desoldering - LF-528D
 • Ние е производство, снабдување и извоз на нашите ширум светот клиенти со целосна линија на високо квалитетни Станица DesolderingНие се квалификувани тим од високо квалификувани и посветени работници кријат своите најдобри да се произведуваат најдобрите квалитетни производи за меѓународни клиенти. И ние се стремиме тешко да се грижиме за широк спектар на бизнис потребите на нашите клиенти и ги снабдуваме нашите квалитетни производи од целиот свет. Врз основа на нашата напредна опрема и одличен технологија, ние нудиме широк спектар на производи потпирајќи се на строга контрола на квалитетот, научни управување и мулти-постапка при проверка на квалитет. Ние добредојде на нови и стари клиенти да контактирате со нас за идните деловни односи.

  Ние сме искусни во

  Станица Desoldering

  производи и уживаат во добра репутација меѓу клиентите. Освен тоа, покрај стандардните производи, ние исто така нудиме широк спектар на прилагодување услуги, со цел да се грижиме за вашите специјални нарачки. Ние се бараат искрено соработка со сите заинтересирани клиенти.

  Прашање Сега • Станица Desoldering
  модел: LF-528D
  Tweezer станица СМД rework
  А контролирана температура СМД rework станица која се користи загреан пинцети со палета на заменливи совети за различни стилови и големини на компоненти.
  ● Твин загрева tweezer стил лепење на железо.
  ● Компактен, ергономски дизајниран станица.
  ● Керамички греење елементи.
  ● лозинка за заклучување за поставување на температурата.
  ● Целзиусови или Фаренхајтови екранот.
  ● Факултативна прирачник за контрола на температурата.
  ● Нулта префрлување кола штити чувствителни компоненти од минливи напон шила.
  ● Автоматско исклучување ако не успее елемент.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  80W Вотс

  Опсег на температура

  250º- 450º C

  Стандардна Совет

  46-060102


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: