Вие сте тука: Насловна -> производи -> За лемење станица дигитални -> За лемење станица дигитални
 • За лемење станица дигитални - LF-389D/399D
 • Имаме спроведува строга и целосна контрола на квалитетот, кој гарантира дека секој производ на За лемење станица дигитални може да ги исполни барањата за квалитет на клиентите. Покрај тоа, сите наши производи се строго проверени пред пратката

  Имаме во продавница за нашите клиенти, со широк спектар на

  За лемење станица дигитални

  кои се користат за различни индустрии. Тоа им се нудат на нашите клиенти во стандард, како и кориснички спецификации.

  Прашање Сега • За лемење станица дигитални
  модел: LF-389D/399D
  Мини-Type за лемење станица
  На висока моќност LF-389D / LF-399D тип мини 60/80 вати по електронски контролирана температура лемење станица е специјално дизајниран и развиен за да се задоволат сегашните и идните безоловен потребите на индустријата за производство на електронски лемење. На температура регулирана лепење на железо е од суштинско значење за донесување на постојан и сигурен лемење врски. Таа обезбедува сите бенефиции на регулација на температура и се поврзува преку високо флексибилни толпата отпорни на мозок, и лесно може да се прилагоди на температурата. (150ºC - 480ºC)
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  60 / 80W Вотс

  Опсег на температура

  150º- 480º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-510601


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: