Вие сте тука: Насловна -> производи -> Лемење чад Extractor -> Испарување Екстракција системи
 • Испарување Екстракција системи - HV-2E
 • XYTRONIC INDUSTRIES LTD. е основана во 1990 година имаме богато подароци производство искуство, и нашата палета на производи е поврзана со Испарување Екстракција системи и така натаму. Потпирајќи се на нашите професионални талент и добро искуство во оваа област, ние се здобијат со голем успех и се во врска со, како една од најдобрите производители во Taiwan.

  Ние посветени на целта на "стабилен квалитет, позитивни производ R & D, искрен и брза услуга" за најсовршени објект на корисниците на

  Испарување Екстракција системи

  . Очекувајќи покровителство од сите индустрии, за вашето задоволство е нашата мотивација за да се создаде иднина за вечен бизнис.

  Прашање Сега • Испарување Екстракција системи
  модел: HV-2E
  За лемење чад Extractor систем
  Одликувајќи се две екстракција оружје со инки, овој систем обезбедува чад екстракција до два работни станици. Флексибилни екстракција оружје на 7 ft. Долго, секоја од нив. Овој систем е наменет за зафатени, комерцијални средини или лаборатории каде што помали, бирото врвот единици нема да sufficent. Додека тешки и трајни, единицата не нуди преносливост. Главната база е опремен со брава тркалца и лесно може да ракуваат со една личност. Уредот доаѓа во комплет со филтер во собата.

  ● Dual екстракција. Две 7 ft. Екстракција оружје (црева), со 6-1 / 2 "инка завршетоците.
  ● внатрешна пумпа: brushless, одржување слободни центрифугални вентилатор на моторен.
  ● Проток на воздух: 175m3 / h. по 75mm рака.
  ● тивко работење. Ниво на бучава: помалку од 50dB.
  ● Долготраен филтер. Кога се користи за околу 8 часа на ден, филтер ќе трае 4-6 месеци.
  ● Димензии: 12 "x 12" x 16-1 / 2 "(ХТ со casters.).
  ● Тежина £ 36.
  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: