Вие сте тука: Насловна -> производи -> За лемење чад Extractor -> Чад Extractor за лемење
 • Чад Extractor за лемење - HV-2E
 • XYTRONIC INDUSTRIES LTD. врз основа на производителот, снабдувачот и извозник на висок квалитет Чад Extractor за лемење. Ние сме извозно ориентирана компанија која ги интегрира дизајн, развој, производство и услуги. Поради евтината работна сила и високо квалификувани работна сила и состојбата на објектот на уметничката продукција, ние сме во состојба да произведува високо квалитетни производи по најниски цени и да се обезбеди вредност за парите. Искрено се добредојдени сите пријатели дома и во странство да контактирате со нас, или преку воспоставување на деловни односи или да работат заедно за да се добие взаемна корист.

  Гаранција сите

  Чад Extractor за лемење

  во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.

  Прашање Сега • Чад Extractor за лемење
  модел: HV-2E
  За лемење чад Extractor систем
  Карактеристики:
  1. Безбедно и стабилна: лемење чад екстрактор на има автоматско откривање и дефект дијагноза функција.
  2. Со две раце, така што за лемење чад екстрактор може да се прекине во било која позиција, работниците можат да работат поефикасно.
  3. да ве спречи од отровни флукс и чад произведени во заварување.
  4. Лесно да се движат, се малку простор.
  5. агол може да се прилагоди по волја и лесно да се постави и да се движат, ниско ниво на бучава и долго фан живот.
  6. Тоа е интегриран дизајниран, лесен за инсталација и флексибилни движење, и без потреба на поставување цевководи. Постои висока моќ brushless DC мотор во внатрешноста на системот, тоа одамна користење на живот и низок шум, и биле третирани со висок проток на воздух.

  Примена области:
  1. Се однесуваат на заварување, сечење, брусење, ласерски и други области за прочистување на чад.
  2. Погоден за фиксна заварување место, и просторот ограничен услови за работа
  3. Погоден за прочистување на чадот од рачно електролачно заварување, гас заштитени заварување, Аргон лачно заварување и други прочистување заварување прилики, ѕид чад екстрактор за заварување / лемење.
  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: