Вие сте тука: Насловна -> производи -> Опрема за лемење -> За лемење станица високи фреквенции
 • За лемење станица високи фреквенции - LF-3200
 • Ние сме XYTRONIC INDUSTRIES LTD. која се бави со производство на висок квалитет на За лемење станица високи фреквенции која е направена со користење на најдобар квалитет на суровини и материјали кои се достапни на пазарот. Овие се дизајнирани и произведени според разни национални и меѓународни стандарди за квалитет и безбедност. Ние бидете сигурни дека производите се произведени според стандарди поставени од страна на регулаторните тела.

  Нашите

  За лемење станица високи фреквенции

  производи се достапни. До денес, се повеќе и повеќе клиенти, кои се движат од Кина во Океанија, Јапонија, Кореја, Југоисточна Азија и дел од американски и европски земји почнаа да изберете нашите производи, кои имаат освоено добар углед и дома и во странство. Ние сме сигурни дека од чисто срце соработка можеме да се воспостави добри односи. Се чувствуваат слободни да контактирате со нас, ние сме сигурни да ви ги задоволи со нашите професионални информации, производи со врвен квалитет, најдобра цена и ефикасно услуги.За сите детали, Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.

  Прашање Сега • За лемење станица високи фреквенции
  модел: LF-3200
  За лемење станица висока фреквенција професионални 120W
  Карактеристики:
  1. безоловна лемење станица.
  2. Брзи температура до брзина.
  3. Моќен снабдување со електрична енергија.
  4. стане совршен заварување кога ги исполнуваат сите големи лемење.
  5. Специјално дизајнирани за безоловна лемење.
  Многу брз температура до брзина, тоа е прибл. 13 секунди од собна температура до 300 Целзиусови степен.
  6. интелектуална и совршена заварување, моќен напојување кој се менува со заварување точка. тоа може да стане совршен заварување за време на средбите било голема точка лемење. Може да се избегне небезбедни заварување поради ладно заварување може да се продолжи животот за лемење совети како резултат на ниските температури кога лемење.
  7. Со автоматска функција мирување, тоа може да се заштеди енергија.
  8. Со функцијата лозинка за заклучување
  Грејач и совети се разделени, овој дизајн може да се избегне менување на грејач и совети заедно кога еден од нив не може да функционира правилно. па може да се спаси цена.

  Употреба: За безоловни за лемење, високонапонски компоненти, маса и барајќи апликации.

  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  120W Вотс

  Опсег на температура

  200º- 500º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-413081

  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: