Вие сте тука: Насловна -> производи -> Опрема за лемење -> Станица со висока моќ за лемење
 • Станица со висока моќ за лемење - LF-3500
 • Како професионален производство, снабдување и извоз Станица со висока моќ за лемење во Taiwan. Со инженер персонал повеќе од 20. силна R & D способност, напредни производствени линии, совршен Q / A систем за контрола и строга контрола на купување суровини им овозможат на нашите производи да се задоволат трговија стандард и ниво на квалитет на клиентите и испорака датум. Нашата политика за квалитет е квалитет прво, нудат висок квалитет и висока сигурност производи на нашите клиенти и не прават никакви проблеми за нашите клиенти. Ве молиме контактирајте сега.

  Се должи на голем избор на

  Станица со висока моќ за лемење

  нека нашите производи одат во светот. Ние можеме да ви обезбеди разумна цена и добра услуга по продажбата. Добредојде на нови и стари клиенти да ја посетите нашата компанија

  Прашање Сега • Станица со висока моќ за лемење
  модел: LF-3500
  За лемење станица Тешки Висока моќност 150W
  Карактеристики:
  1. микро-процесор контролирана електро-статички празнење (ESD) безбедно единица.
  2. Лесен-за-користење тип на допир контроли со дигитален дисплеј.
  3. Еколошки систем поправка, кој ги интегрира топол воздух со пиштол, со лепење на железо, и апсорбер на чад во еден пакет.
  4. Вграден во чад екстрактор кој ги апсорбира гасовите создадени во изворот.
  5. тип копчето лепење на железо контрола на температурата за едноставен, но ефикасен избор работна температура.
  6. Дигитална контрола и приказ на температурата на лемење железо.
  7. режим на спиење за лепење на железо. Лепење на железо да се оди во sleep mode врз основа на времетраењето дефинирана од корисникот.
  8. лемење железо дигитални калибрација. Лесно да се прилагоди на температурата се надомести со неколку едноставни корекции.
  9. Интелигентна грешка известување механизам. Автоматски ги детектира и да ги информира вработените за проблеми со сензор и греење елемент.
  10. Авто-ладење функционалност. Дува воздух да се излади на системот за безбедна температура пред исклучување.
  11. компатибилност со разни видови на воздухот додатоците.
  12. компатибилност со различните видови на лемење совети.

  Апликација:
  Покрај погодна за општи мали лемење зглобовите, исто така, особено погоден за големи де-лемење, спојување кај лемењето, хибридни хард лемење де-лемење.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  150W Вотс

  Опсег на температура

  100º- 480º C

  Стандардна Совет

  44-413591


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: