Вие сте тука: Насловна -> производи -> Rework станица за лемење -> Станица на топол воздух
 • Станица на топол воздух - LF-852D-II
 • Ние сме професионални производителот, снабдувачот и извозник дека се занимава со дизајн, развој и производство на Станица на топол воздух. Со удобен превоз accessSelling добро во текот на домашниот пазар, нашите производи имаат освоено пофалби од клиенти низ целиот свет, исто така, поздравен од страна на клиентите во Taiwan. Ние сме во потрага очекуваме да соработуваме со повеќе клиенти низ целиот свет за заеднички развој и взаемна корист. контактирајте не денес да имаат корист од она што го нудат.

  Нашите

  Станица на топол воздух

  имаат висок квалитет и конкурентна цена, нашата компанија има навремена испорака и ефикасна услуга. Откако ќе се започне бизнис со нас, ќе биде никогаш разочаран од нашата голема услуга и поддршка.

  Прашање Сега • Станица на топол воздух
  модел: LF-852D-II
  Rework станица со голема моќност од 1000W SMD
  Карактеристики:
  1. Затворена температура контроли јамка, обезбедува постојан константна температура.
  2. Ди безбедно рака парче.
  3. Авто излади систем.На системот автоматски се извлекува топлината внатре млазницата пред затворање. Ова осигурува безбедност и го продолжува животот користење на грејачот.
  4. Во текот на топлина заштита, греење елемент авто исклучи кога температурата се зголемува над максималната граница за да се заштити системот и неговите компоненти.
  5. компатибилен со различни видови на млазници.
  6. ниско ниво на бучава, меки протокот на воздух, Дури и температурата е погодна за безоловни лемење и desoldering.
  7. Може погоден за сите на компонента, особено микро BGA и СМД компонента.
  8. топол воздух СМД rework станица е на температура контролер со висока прецизност.
  9. На рачката прекрасен dexterous, употреба на долго време не се чувствува уморен.
  10. Многу видови на лемење се погодни, и заменува погодно.

  Нашите услуги
  1. какви било прашања ќе бидат одговорени во рок од 24 часа.
  2. Професионална производителот. Добредојдовте да ја посетите нашата веб-страница.
  3. Сите наши производи 100% инспекција пред пратката, ние гаранција да ги користат нашите безбедносни производи.
  4. Ние сами најдобро по продажба на услуги. Ако има било какви проблеми се случи, ние ќе се потрудиме да се реши за клиентите.
  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: