Вие сте тука: Насловна -> производи -> Rework станица SMD -> Инфрацрвен rework станица BGA
 • Инфрацрвен rework станица BGA - IR860
 • XYTRONIC INDUSTRIES LTD. е професионална производителот, снабдувачот и извозник дека се занимава со дизајн, развој и производство и производство на Инфрацрвен rework станица BGA. Ние се наоѓа во Taiwan, Со удобен превоз пристап. Сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни маркери целиот свет.

  Ние ќе ви обезбедиме најдобар квалитет

  Инфрацрвен rework станица BGA

  и убаво услуга на сите клиенти, ние искрено се надеваме дека можеме да прават бизнис со клиенти во светот!

  Прашање Сега • Инфрацрвен rework станица BGA
  модел: IR860
  Rework станица BGA
  Solderlight на IR860 се специјално дизајнирани за SMD / BGA rework и исто така многу удобен за повторно балирање помали компоненти BGA. Кога се користи во комбинација со нашите инфра-црвена пред-греење, системот ќе се постигне извонреден подобрувања во квалитетот и ефикасноста на СМД / BGA rework операции.
   

  Спецификации за IR860

  Solderlight контрола

  Pre-греалка

  Моќност

  100-120Vac 60 Hz

  220-240Vac 50 Hz

  Моќност

  115 VAC

  230 Vac

  Осигурачот

  T3.15A (бавна тип)

  T2A (бавна тип)

  Осигурачот (тип губеа)

  T 10 A

  T 5

  Излез

  15Vac 150W

  Излез

  650W

  IR светилки Темп. опсег

  45º-450º Целзиусови (113º-842º Фаренхајтови)

  Температурен опсег

  30 º-350º Целзиусови (86º-662º Фаренхајтови)

  Форматот на времето

  0-900sec

  Форматот на времето

  0-900sec

  Големина (W * H * D)

  170 x 100 x 200mm
  (6,7 "x 3,94" x 7,9 ")

  Големина (W * H * D)

  280 x 90 x 257mm
  (11 "x 3.5" x 10 ")

  Тежина на апаратот

  £ 7,25

  Тежина на апаратот

  £ 7,25  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: