Вие сте тука: Насловна -> производи -> Rework станица SMD -> Rework станица инфрацрвени
 • Rework станица инфрацрвени - IR860-II
 • XYTRONIC INDUSTRIES LTD. е производителот, снабдувачот и извозник на Rework станица инфрацрвени, Фабрика се наоѓа во Taiwan. Таа е основана од страна на искусен човек со група на млади луѓе со богато искуство, страст и верба. Со долгогодишно искуство во R & D, производство и управување, имаме се чувствувате опрема, напредна технологија и стручен тим да се развива, произведува и продава високо квалитетни фино производи со конкурентна цена и верна служба. Ние секогаш тесно соработуваат со клиентите. во согласност со нивните спецификации, и ќе им помогне да ги развијат своите пазар. Нашата цел е "да се победи на двете двете страни".

  Совршен систем за обезбедување на квалитет и разни инспекција опрема ни помогне да го следи целиот процес на производство, се осигура стабилноста на овој процес и високо

  Rework станица инфрацрвени

  квалитет.

  Прашање Сега • Rework станица инфрацрвени
  модел: IR860-II
  Rework станица BGA
  Предности на IR-860-II
  1. кварц грејач добива побрзо топлина-up време.
  2. ефикасна висина на пред-топлина е 45mm од кварц површината на дното на PCB собранието.
  3. температура на амбиент назад грејач на 220C ° може да се добие (75% енергија е обезбедена од страна на задниот греач и 25% од енергијата што се предвидени со горниот грејач) ефикасно извршување на предзагревањето и да се спречи виткање и термички стрес на поголеми ПХБ и / или оштетување на компонентите само загревање од горниот грејач.
   

  Спецификации за IR860

  Solderlight контрола

  Pre-греалка

  Моќност

  220-240Vac 50 Hz

  Моќност

  230 Vac

  Осигурачот

  T2A (бавна тип)

  Осигурачот (тип губеа)

  T 5

  Излез

  15Vac 150W

  Излез

  1300W

  IR светилки Темп. опсег

  45º-450º Целзиусови (113º-842º Фаренхајтови)

  Температурен опсег

  30 º-350º Целзиусови (86º-662º Фаренхајтови)

  Форматот на времето

  0-900sec

  Форматот на времето

  0-900sec

  Големина (W * H * D)

  170 x 100 x 200mm
  (6,7 "x 3,94" x 7,9 ")

  Големина (W * H * D)

  402 x 90 x 260mm
  (11 "x 3.5" x 10 ")

  Тежина на апаратот

  £ 7,25

  Тежина на апаратот

  12,81 килограми  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: