Вие сте тука: Насловна -> производи -> Лемење станици -> Доведе станица Слободен Лемен
 • Доведе станица Слободен Лемен - LF-3500
 • Ние сме професионални Доведе станица Слободен Лемен производителот, снабдувачот и извозник, со повеќе од години на години на искуство, во фабриката во Taiwan Ние се фокусира на овој производ може да се прилагоди според потребите на клиентите. Било која количина се добредојдени. Со агресивна внимание, секогаш можеме да ви понудиме најновите предмети на пазарот, со најдобра цена и услуга.

  Ако сте заинтересирани во нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас. Чест ни е да ви ги прифати барањата. Ние сме желни да прават бизнис со вас. Се надевам дека ќе може да се најдат на специфичните

  Доведе станица Слободен Лемен

  од нашите производи.

  Прашање Сега • Доведе станица Слободен Лемен
  модел: LF-3500
  За лемење станица Тешки Висока моќност 150W
  Карактеристики:
  1. Дизајнирано за да биде лесен за користење
  Мали димензии.
  Компактно куќиште станица.

  Едноставен и лесен операција:
  Операцијата е едноставна и лесна. Дури и ако не сте запознаени со работата на машини, можете да го работат, без тешкотии.

  Носителот железо со полн со функции:
  Имателот на железо од иста боја за лемење станица доаѓа како збир. Носителот на високо функционални железо ја подобрува не само лесна за употреба, но, исто така, носи чувство на визуелни конзистентност во работата на животната средина.

  2. Строга управување со температура
  Дигитален дисплеј
  Дигитален приказ на LF-3500 го прави лесно да се провери температурата во собата на прв поглед.

  Лозинка функција:
  Поставувања можат да бидат заклучени со користење на лозинка за да ги спречи да биде неочекувано се смени. Се разбира, тоа е можно да се ограничи сите поставување промени или да се спречи корисници од префрлање на одредени режими. Тоа ви овозможува да изберете стил на користење најдобро одговара за вашиот работното место.

  Дефиниција на владата:
  Оваа функција е многу удобен, кога ќе сакате да го промените на температурата во собата да одговараат на одредена парче, компонента, или совет форма. Едноставно одберете ја саканата температура од селекцијата на претходно поставената температура регистрирани во однапред. Дефиниција на владата може да се спаси вашиот проблем и да се подобри обработливост.

  Режим на прилагодување:
  Подесување на температурата * е суштински дел од ниту еден строга контрола на квалитетот. Со режимот на нагодување, што се користи да биде проблематично постапка сега е едноставно како влегуваат измерената температура на врвот на LF-3500.
  * Подесување на температурата на врвот за да одговара на температурата во собата во случај дека постои разлика помеѓу овие температури се должи да ја исфрли форма, грејач замена, или други фактори.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  150W Вотс

  Опсег на температура

  100º- 480º C

  Стандардна Совет

  44-413591


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: