Вие сте тука: Насловна -> производи -> Опрема за лемење -> За лемење станица мини
 • За лемење станица мини - LF-389D/399D
 • XYTRONIC INDUSTRIES LTD. специјализирана за истражување и производство на различни видови и спецификации на За лемење станица мини. И нашата фабрика е во Taiwan, Со добар квалитет и конкурентна цена, ве молиме контактирајте не за повеќе детали. Ние собираме сите сериозни странство барањата и нуди најдобри цени и квалитет.

  Ние сме убедени да ги задоволи барањата на сите клиенти со разумна цена, навремена испорака, како и строга контрола на квалитетот. Ако сте заинтересирани во

  За лемење станица мини

  , Нашата компанија е вашиот најдобар избор. Не двоумете се да контактирајте не. Очекувам да вашето пребарување.

  Прашање Сега • За лемење станица мини
  модел: LF-389D/399D
  Мини-Type за лемење станица
  Карактеристики:
  1. Усвојување мала кора дизајн, тоа е издржлив и убав, заземаат малку место.
  2. Brushless вентилатор со долг работен век и низок шум.
  3. Кога температурата е до 200º С, ја претвори во енергија заштеда на држава која може да се продолжи работниот век на грејачот и заштита на топол воздух со пиштол.
  4. температура може да се прилагоди.
  5. Брз и лесен неутрализирање на температурата на врвот од функцијата дигитален офсет.
  6. грешка Температурата е помал и може да се прилагоди на различни суровата средина.
  7. Анти-статички дизајн, со што може да се избегне оштетување на деликатни компоненти.
  8. Тоа автоматски го детектира функција на грешка и аларм.
  9. Користете трици-нов здрав мувла производство, притисок отпорни на анти-есен и трајни.
  10. Безбедно лемење QFP, PLCC, BGA и други температурно осетливи компоненти.
  11. Шел користење на високо квалитетни материјали, елегантен изглед.

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  60 / 80W Вотс

  Опсег на температура

  150º- 480º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-510601  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: