Вие сте тука: Насловна -> производи -> Лемење станици -> За лемење станица мини
 • За лемење станица мини - LF-389D/399D
 • XYTRONIC INDUSTRIES LTD. специјализирани во дизајн и производство на широк спектар на За лемење станица мини за да се исполнат барањата на меѓународниот пазар, целиот процес на производство се водат под цврсти мерки за контрола на квалитетот, покрај од нашата нормална производи, OEM проекти се добредојдени.

  Нашата тајна на успехот е политика нашиот менаџмент на се почитуваат на деловната етика во кои се занимаваат со своите клиенти. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

  За лемење станица мини

  поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата на услугата

  Прашање Сега • За лемење станица мини
  модел: LF-389D/399D
  Мини-Type за лемење станица
  Карактеристики:
  1. Лесно да се инсталира и да ја замени, прилагодени е на располагање.
  2. Таа има екран температура, упатства функција на прв поглед, шасија компактен, пренослив, моќен, прекрасни.
  3. лепење на железо има автоматско откривање, заштита, аларм функција, и многу повеќе сеопфатна заштита на безбедноста и сигурноста на производот.
  4. Висока температура автоматски функции заштита и аларм.
  5. На корисникот може да според навика на користење, или карактеристики на уредот за монтажа и демонтажа, да го поставите или складирање три разлика пиштол и температура железо / режим / прикажување струење / железо спиење време / пиштол автоматски и рачно.
  6. манифактура продаваат директно, стоката е во снабдување многу, датум на испорака брзо, добро се натпреваруваат цена.
  7. Висока моќност rework.
  8. Ќе најдете навистина машината треба со висок интеграција дизајн, толку е помал алатки, не-мешани кабли и практично ракување -сите процесот на лепење контролирани од страна на едно копче.
  9. иновативен дизајн добива во текот на проблемот на IR греење rework станица греење полека и неуредно предизвикани од страна на протокот на воздух. Тоа може лесно да се справи со лемење слободен лемење.
  10. Максималната температурата е до 480ºC
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  60 / 80W Вотс

  Опсег на температура

  150º- 480º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-510601


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: