Вие сте тука: Насловна -> производи

производи

XYTRONIC INDUSTRIES LTD. е производителот, снабдувачот и извозник на Станица на топол воздух за лемење, Фабрика се наоѓа во Taiwan. Во текот на изминатите години, ние снабдување целиот производи во светот клиенти со високо квалитетни производи со разумна цена. Двете сопствен цел и нормален наредби се достапни. Ние имаме докажано јадрото на професионалци кои ни прави високо квалификуван да обезбеди трговски услуги на највисоките стандарди. Ние имаме тим од искусни и квалификувани професионалци, способни да се справи со сите барања на клиентите. Ако сакате да дознаете повеќе? Ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
 • За лемење станица мини
  За лемење станица мини
  Мини-Type за лемење станица
  Карактеристики:
  1. Лесно да се инсталира и да ја замени, прилагодени е на располагање.
  2. Таа има екран температура, упатства функција на прв поглед, шасија компактен, пренослив, моќен, прекрасни.
  3. лепење на железо има автоматско откривање, заштита, аларм функција, и многу повеќе сеопфатна заштита на безбедноста и сигурноста на производот.
  4. Висока температура автоматски функции заштита и аларм.
  5. На корисникот може да според навика на користење, или карактеристики на уредот за монтажа и демонтажа, да го поставите или складирање три разлика пиштол и температура железо / режим / прикажување струење / железо спиење време / пиштол автоматски и рачно.
  6. манифактура продаваат директно, стоката е во снабдување многу, датум на испорака брзо, добро се натпреваруваат цена.
  7. Висока моќност rework.
  8. Ќе најдете навистина машината треба со висок интеграција дизајн, толку е помал алатки, не-мешани кабли и практично ракување -сите процесот на лепење контролирани од страна на едно копче.
  9. иновативен дизајн добива во текот на проблемот на IR греење rework станица греење полека и неуредно предизвикани од страна на протокот на воздух. Тоа може лесно да се справи со лемење слободен лемење.
  10. Максималната температурата е до 480ºC
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  60 / 80W Вотс

  Опсег на температура

  150º- 480º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-510601

 • Станица професионална метални
  Станица професионална метални
  За лемење станица професионални 100W
  Карактеристики:
  Лемење станица е со висока моќ слободен олово лемење станица, враќање температура брзо, примена пониска температура заварување.
  1. Соединение врвот лемење дизајн, екзотермичен материјал и врвот лемење заедно, потрошувачка на енергија 80W. Се враќа греење брзо, примена пониска температура и бесплатни-олово лемење.
  2. индикатор Функција, предупредување грешка, опрема, основни екзотермичен материјал, коло одбор грешка. Кои влијаат на сигнал грешка, будење Тоа ПОПРАВКА работник.
  3. Тоа е лесно да се операција за растојанието помеѓу врвот лемење и преносни рачката.
  4. Полесни преносни рачка, тоа е одлична за долго време го користите.
  5. Промена на врвот лемење објект, на местото со користење на отпорност при загревање материјал.
  6. Температурата на панелот на LF-1700 температура контрола лемење место се истакнува дигитално со спектар на прилагодување од 1150 ° C до 480 ° C. Дигитално прикажува температурата на панел може да се прилагоди за да го поставите на тој начин поставување на сите потребни температури за работа и таков амбиент е многу точна.

  Нашите услуги
  1. Кредибилитетот: Нашите клиенти се наоѓаат низ целиот свет.
  2. Благодарност: Ние негуваме и се чувствуваат благодарни за секој клиент за бизнис ќе ни се даде. Ние сме Вашиот доверлив партнер и ќе се врати на вас со добри производи и добра поддршка.
  3. Професионална: Ние сме биле во овој бизнис за повеќе од 30 години. Имаме силен професионален тим со различни искуства.
  4. Ние продолжуваат да го прават развој на нов производ. Нашата цел е да се зајакне нашата конкурентна способност постојано.
  5. Цена: ние секогаш нудат конкурентни цени и помогне на нашите клиенти да чини надолу.
  6. Квалитет: ние пишуваме 100% инспекција пред пратката.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  100W Вотс

  Опсег на температура

  200º- 480º C

  Стандардна Совет

  44-510601

 • Станица за лемење
  Станица за лемење
  Професионална лемење станица висока фреквенција 120W
  Карактеристики:
  1. Жешка продажба модел, пофален од страна на голем број клиенти.
  Техничка поддршка е секогаш на располагање.

  2. одлична термичка закрепнување.
  LF-3200 нуди одлична термичка наплата со користење на 44-413.081 серија совети за нивните страшно топлина спроводливост.
  Ова им овозможува на лемење на пониска температура во собата и намалување на термички влијание на компоненти, како и врвот оксидација дека може да го скрати животот врвот.

  3. топлинска обновување
  Пораст време до 500 ° C е прибл. 13 секунди побрзо и температура врвот пад се намалува за време на континуирана работа.

  4. перформанси споредба конвенционалните станици.
  Можност да се скрати времето потребно за иста работа и да се подобри ефикасноста на работата значително.

  Апликација:
  1. За поправка на мобилни телефони.
  2. За поправка на преносни компјутери / лаптопи / компјутери.
  3. За поправка на конзоли за играта.
  4. За поправка на било кој друг Mainboards.
  5. За предзагревање чипс или Mainboards пред лемење rework да се подобри ефикасноста.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  120W Вотс

  Опсег на температура

  200º- 500º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-413081

 • Доведе станица Слободен Лемен
  Доведе станица Слободен Лемен
  За лемење станица Тешки Висока моќност 150W
  Карактеристики:
  1. Дизајнирано за да биде лесен за користење
  Мали димензии.
  Компактно куќиште станица.

  Едноставен и лесен операција:
  Операцијата е едноставна и лесна. Дури и ако не сте запознаени со работата на машини, можете да го работат, без тешкотии.

  Носителот железо со полн со функции:
  Имателот на железо од иста боја за лемење станица доаѓа како збир. Носителот на високо функционални железо ја подобрува не само лесна за употреба, но, исто така, носи чувство на визуелни конзистентност во работата на животната средина.

  2. Строга управување со температура
  Дигитален дисплеј
  Дигитален приказ на LF-3500 го прави лесно да се провери температурата во собата на прв поглед.

  Лозинка функција:
  Поставувања можат да бидат заклучени со користење на лозинка за да ги спречи да биде неочекувано се смени. Се разбира, тоа е можно да се ограничи сите поставување промени или да се спречи корисници од префрлање на одредени режими. Тоа ви овозможува да изберете стил на користење најдобро одговара за вашиот работното место.

  Дефиниција на владата:
  Оваа функција е многу удобен, кога ќе сакате да го промените на температурата во собата да одговараат на одредена парче, компонента, или совет форма. Едноставно одберете ја саканата температура од селекцијата на претходно поставената температура регистрирани во однапред. Дефиниција на владата може да се спаси вашиот проблем и да се подобри обработливост.

  Режим на прилагодување:
  Подесување на температурата * е суштински дел од ниту еден строга контрола на квалитетот. Со режимот на нагодување, што се користи да биде проблематично постапка сега е едноставно како влегуваат измерената температура на врвот на LF-3500.
  * Подесување на температурата на врвот за да одговара на температурата во собата во случај дека постои разлика помеѓу овие температури се должи да ја исфрли форма, грејач замена, или други фактори.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  150W Вотс

  Опсег на температура

  100º- 480º C

  Стандардна Совет

  44-413591

 • За лемење станица дигитални
  За лемење станица дигитални
  Мини-Type за лемење станица
  На висока моќност LF-389D / LF-399D тип мини 60/80 вати по електронски контролирана температура лемење станица е специјално дизајниран и развиен за да се задоволат сегашните и идните безоловен потребите на индустријата за производство на електронски лемење. На температура регулирана лепење на железо е од суштинско значење за донесување на постојан и сигурен лемење врски. Таа обезбедува сите бенефиции на регулација на температура и се поврзува преку високо флексибилни толпата отпорни на мозок, и лесно може да се прилагоди на температурата. (150ºC - 480ºC)
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  60 / 80W Вотс

  Опсег на температура

  150º- 480º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-510601

 • Станица за лемење 100W
  Станица за лемење 100W
  За лемење станица професионални 100W
  На Xytronic LF-1700, 100W дигитална лемење станица има дигитални readout температура и температурен опсег лемење од 150 до 480 ° C.
  Електронските кола одржува температурата на лемење со помош на сензор на температура монтирани во лепење на железо. Електронските кола вработува нула напон комутација техники кои го спречуваат создавањето на напон и струја шила дека може да го оштетат чувствителни компоненти. А спектар на резервни делови и алтернатива долготрајни, железо облечени, совети никел / хром лемење се на располагање за да се задржи на LF-1700 функционира совршено.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  80W Вотс

  Опсег на температура

  150º- 480º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-510601

 • Станица професионални Лемен
  Станица професионални Лемен
  Професионална лемење станица висока фреквенција 120W
  Нејзината висока моќ и висока фреквенција електронски кола ја одржува температурата на лемење во рок од 3 ° C со помош на сензор на температура монтиран во главата на грејачот кој е во близок контакт со вистинските врвот лемење на лепење на железо.

  ● загревање, прибл. 13 секунди.
  ● брзо закрепнување температура.
  ● заклучување на температурата.
  ● Куната белка е тенок, монтажни, ергономски лепење на железо со rubberised зафат.
  ● не горат со силиконска гума кабел помеѓу станицата и железо.
  ● Опрема што се испорачува заедно со железо штанд, врвот почиста и настава книшка.

  Достапен со или без екстракција чад адаптер.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  120W Вотс

  Опсег на температура

  200º- 500º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-413081


 • За лемење станици
  За лемење станици
  За лемење станица Тешки Висока моќност 150W
  Лемење станица Xytronic LF-3500 користи сензорот за температура опремени внатре во вистински врвот лемење, за контрола на интелегентни микропроцесор за брзо и прецизно мерење и контрола на температурата врвот. На висока излезна моќност од 150W прави LF-3500 е идеален за оние работни места кои бараат повисоки температури или каде што топлината се одвива далеку од заеднички од страна на големите земјата авиони или шасија. На LF-3500 доаѓа во комплет со лепење на железо стојат со заменливи месинг волна врвот почист.

  ● 150W моќност за супериорен излезна топлина и брзо закрепнување.
  ● Password контролирани објект заклучување на температурата за супервизори.
  ● Автоматско исклучување ако сензор на температура не успее.
  ● за заштеда на енергија во режим на спиење по 20 минути на неактивност.
  ● Ди безбедно, скок без кола за безбедно користење на осетливите компоненти.
  ● одвојува AC кабелот за напојување со Велика Британија 13А plug.
  ● Земјата приклучок за ремени за заземјување зглоб, итн, ако е потребно.
  ● Избор на соодветни совети се достапни одделно.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  150W Вотс

  Опсег на температура

  100º- 480º C

  Стандардна Совет

  44-413591

 • Станица Desoldering
  Станица Desoldering
  Tweezer станица СМД rework
  А контролирана температура СМД rework станица која се користи загреан пинцети со палета на заменливи совети за различни стилови и големини на компоненти.
  ● Твин загрева tweezer стил лепење на железо.
  ● Компактен, ергономски дизајниран станица.
  ● Керамички греење елементи.
  ● лозинка за заклучување за поставување на температурата.
  ● Целзиусови или Фаренхајтови екранот.
  ● Факултативна прирачник за контрола на температурата.
  ● Нулта префрлување кола штити чувствителни компоненти од минливи напон шила.
  ● Автоматско исклучување ако не успее елемент.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  80W Вотс

  Опсег на температура

  250º- 450º C

  Стандардна Совет

  46-060102

 • Desolder станица за лемење
  Desolder станица за лемење
  Desoldering станица SMD
  Оваа висока моќност, електронски контролирана температура двојна лемење станица, се специјално дизајнирани и развиени за задоволување на сегашните и идните безоловен потребите на индустријата за производство на електронски лемење. Таа обезбедува сите бенефиции на регулација на температурата и лесно може да се прилагоди помеѓу 200 и 480 ° C.
  ● 80W лепење на железо.
  ● 80W топла пинцети.
  ● лозинка за заклучување за контрола на температурата.
  ● Целзиусови или Фаренхајтови екранот.
  ● Изолирани носителот железо со врвот почист.
  ● Совет почиста е направен од ниска абразивни месинг струготини - не е потребна вода.
  ● сензор и грејач не успеваат известување и автоматско исклучување.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  80W / 80W Вотс

  Опсег на температура

  200º- 480º C

  Стандардна Совет

  44-510601/46-060102

 • Desoldering станица SMD
  Desoldering станица SMD
  Близнак излез контролирана температура лемење станица Дигитални
  На Xytronic LF-5200 е еден од близнаците излез контролирана температура дигитални лемење станица со отстранлив кабелот и две plug-in-120W пегли лемење.
  ● Две независни излези 120W.
  ● Температурен опсег 100-520 ° C
  ● избор на температура со помош на едноставни горе и долу копчиња.
  ● приказ на температура или ° C или ° F
  ● брзо време на загревање.
  ● Факултативна температура лозинка поставување заклучување.
  ● префрлување нула напон спречува оштетување напон шила.
  ● втемелени совет - истекување помалку од 0.4mV
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  120W / 120W Вотс

  Опсег на температура

  100º- 520º C

  Стандардна Совет

  44-710652/46-060102

 • Станица Desolder
  Станица Desolder
  Станица за лемење и Desolder
  А во комбинација лемење и desoldering станица специјално дизајнирани за безоловен лемење / desoldering да ги исполни RoHS барања. Станицата има вграден во вакуум пумпа и вклучува електронски кола која му овозможува на корисникот за да го поставите температурата на врвот лемење помеѓу 150 ° C (302 ° F) и 480 ° C (896 ° F) и температурата врвот desoldering помеѓу 300 ° C ( 572 ° F) и 450 ° C (842 ° F) без да се менува совети или греење елементи. Температурата се одржува во рамките на ± 3 ° C (± 6 ° F) на работна температура од сензорот термоспој во железо. Дополнителна опрема се достапни одделно, вклучувајќи 80W топол воздух молив и СМД rework tweezer за површинска монтажа.
  ● греење и сензорот не успеваат детекција и автоматско исклучување.
  ● Температура "заклучување на вратата" функција со лозинка.
  ● безбедно ООР и скок без кола.
  ● електронска дизајн префрлување 'нула напон' штити чувствителни компоненти.
  ● Одложен вшмукување помага да се елиминира проблемот на залемени затнувањето до врвот - пумпа продолжува цицање за 1,5 секунди по вклучувањето на прекинувачот побудувачкиот е пуштен на слобода.
  ● режим Energy Saver: По 20 минути неактивност, температурата се намалува на 150 ° C, во 40 минута на прекинувачи да се "режим на спиење 'што ја намалува потрошувачката на енергија и се протега врвот живот.
  ● работат опција Железо лемење и desoldering пегли може да се користи во исто време.
  ● Факултативна СМД пинцета за SMD чипови, сот, шеми, рамен пакет итн
  ● Факултативна топол воздух молив.
  ● А спектар на лемење совети се достапни одделно, ве молиме видете цел кодови 85-5180 да 85-5196
  ● Опрема што се испорачува заедно со лемење и desoldering железо и ставови.
  ● Замена пегли се достапни одделно.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  100W / 100W Вотс

  Опсег на температура

  100º- 520º C

  Стандардна Совет

  44-710652/44-915412

 • Rework станица BGA
  Rework станица BGA
  / Rework станица СМД BGA
  Карактеристики:
  1. контрола микропроцесор, затоплување-брзо.
  2. На топол воздух СМД rework станица IR860 е Инженерните да се исполнат потребите на потребите на современата индустрија за електронски, техничари, услуги / поправка и монтажа rework. Системот не само што се зголеми продуктивноста за SMD монтажа и поправка, но постигнува нов стандард за квалитет во партнерство со "топол воздух IR860" супериорни перформанси и леснотијата на операција.
  3. Оваа лемење rework станица високо ќе го регулира протокот на воздух и температура. И заварување и Мембранска пумпа за дозирање треба да се врши со истиот млазницата.
  Отстранување на авто на статички електрицитет нуди поголема безбедност на елементите и на работа, различни шеми, ќе бидат регулирани на различни температури.
  4. По исклучување на електрична енергија, системот на автоматско ладење останува функционален, само за да се задржи на услугата живот на елементи за греење и рачката.
  5. Тоа може да се примени за галванизиран заварување и отстранување на СОП шеми и тоа може да се примени за телескопски цевки.
  Задржи на млазницата во употреба и елемент соодветно распоредени, за заштита од елементи.
  6. Таа овозможува брзо загревање, точни и стабилна контрола на температура без да бидат погодени од обемот на проток на воздух, кои, навистина, се постигнува безоловен лемење и desoldering.
  7. Користете V-Мило ми е опремен со флексибилни тела за позиционирање PCB за заштита на ПХБ од деформација при загревање или ладење, и тоа може да rework било која големина на BGA чипови.

  Апликација:
  Може да се реализира на олово, безоловен компоненти PCB одбор за греење, особено за вклучување на BGA, SMD компоненти, PCB одбор.
   

  Спецификации за IR860

  Solderlight контрола

  Pre-греалка

  Моќност

  100-120Vac 60 Hz

  220-240Vac 50 Hz

  Моќност

  115 VAC

  230 Vac

  Осигурачот

  T3.15A (бавна тип)

  T2A (бавна тип)

  Осигурачот (тип губеа)

  T 10 A

  T 5

  Излез

  15Vac 150W

  Излез

  650W

  IR светилки Темп. опсег

  45º-450º Целзиусови (113º-842º Фаренхајтови)

  Температурен опсег

  30 º-350º Целзиусови (86º-662º Фаренхајтови)

  Форматот на времето

  0-900sec

  Форматот на времето

  0-900sec

  Големина (W * H * D)

  170 x 100 x 200mm
  (6,7 "x 3,94" x 7,9 ")

  Големина (W * H * D)

  280 x 90 x 257mm
  (11 "x 3.5" x 10 ")

  Тежина на апаратот

  £ 7,25

  Тежина на апаратот

  £ 7,25 • BGA rework станици
  BGA rework станици
  / Rework станица СМД BGA
  Карактеристики:
  1. Компактен дизајн, со мала тежина лепење на железо и топол воздух вентилатор се исполнат различни лемење барања и да ги отстраните видови на чипови во поправка работа.
  2. најдобрите производи и фабрика цена.
  3. Време на испорака и најкраткиот рок на испорака.
  4. Напредно инфрацрвена BGA rework станица.
  5. Со независна функција на предзагревањето, која може да ви се загрее PCB bords или BGA чипови пред лемење.
  6. Голем моќ и брзо загревање. Температурата може соодветно да се прилагоди и температурата е точно и стабилна, а не под влијание на протокот на воздухот.
  7. stepless струење прилагодување со широк спектар. Температурата може соодветно да се прилагоди.
  8. Чувствителни електромагнетните намотки во рачката овозможува на единица почнува да работи веднаш се додека рачката се држи. Кога рачката е ставен на сопственикот, системот ќе се врати назад во режим на подготвеност. Лесен за употреба.

  Апликација:
  Работат одлично за лемење / desoldering компоненти за површинска монтажа во коло на мобилен телефон. Погоден за греење смалуваат, сушење, отстранување лак, отстранување viscidity, мраз-надвор, пред-греење и лепак лемење.
   

  Спецификации за IR860

  Solderlight контрола

  Pre-греалка

  Моќност

  220-240Vac 50 Hz

  Моќност

  230 Vac

  Осигурачот

  T2A (бавна тип)

  Осигурачот (тип губеа)

  T 5

  Излез

  15Vac 150W

  Излез

  1300W

  IR светилки Темп. опсег

  45º-450º Целзиусови (113º-842º Фаренхајтови)

  Температурен опсег

  30 º-350º Целзиусови (86º-662º Фаренхајтови)

  Форматот на времето

  0-900sec

  Форматот на времето

  0-900sec

  Големина (W * H * D)

  170 x 100 x 200mm
  (6,7 "x 3,94" x 7,9 ")

  Големина (W * H * D)

  402 x 90 x 260mm
  (11 "x 3.5" x 10 ")

  Тежина на апаратот

  £ 7,25

  Тежина на апаратот

  12,81 килограми


    
 • Станица на топол воздух
  Станица на топол воздух
  Rework станица со голема моќност од 1000W SMD
  Карактеристики:
  1. Затворена температура контроли јамка, обезбедува постојан константна температура.
  2. Ди безбедно рака парче.
  3. Авто излади систем.На системот автоматски се извлекува топлината внатре млазницата пред затворање. Ова осигурува безбедност и го продолжува животот користење на грејачот.
  4. Во текот на топлина заштита, греење елемент авто исклучи кога температурата се зголемува над максималната граница за да се заштити системот и неговите компоненти.
  5. компатибилен со различни видови на млазници.
  6. ниско ниво на бучава, меки протокот на воздух, Дури и температурата е погодна за безоловни лемење и desoldering.
  7. Може погоден за сите на компонента, особено микро BGA и СМД компонента.
  8. топол воздух СМД rework станица е на температура контролер со висока прецизност.
  9. На рачката прекрасен dexterous, употреба на долго време не се чувствува уморен.
  10. Многу видови на лемење се погодни, и заменува погодно.

  Нашите услуги
  1. какви било прашања ќе бидат одговорени во рок од 24 часа.
  2. Професионална производителот. Добредојдовте да ја посетите нашата веб-страница.
  3. Сите наши производи 100% инспекција пред пратката, ние гаранција да ги користат нашите безбедносни производи.
  4. Ние сами најдобро по продажба на услуги. Ако има било какви проблеми се случи, ние ќе се потрудиме да се реши за клиентите.
 • Станица rework
  Станица rework
  Мултифункционален rework станица SMD
  Карактеристики:
  1. LF-853D комбинира рака одржа reflow систем со висок напојува лепење на железо.
  2. Нејзината сироко стил фан предизвикува безшевни проток на воздух преку греење елемент обезбедување на конвекција стил греење слично на reflow печка системи. Исто така воздух поток не-притисок е совршен за преработка на високо чувствителни IC пакети како што се BGA и СМД уреди.
  3. комплексно развиена страна парче нуди голема ракување и леснотија на користење. Носителот на интегриран рака парче поплочува до дарежлив десктоп простор за да обезбеди максимална функционалност во singe пакет.
  4. лепење на железо може да се загрее fastly и голема температурна стабилност. Погоден за олово бесплатни апликации.
  5. LF-853D, исто така, нуди многу безбедносни карактеристики како што се неактивен режим авто исклучи и прегрее заштита. Неактивен режим на авто исклучи и прегрее заштита. Неактивен режим на авто исклучи функција открива ако на топол воздух со пиштол е ставен на носителот на тој начин што се повикува на системот за да го исклучите греењето и затвори дејност по температура слезе на безбедно ниво.
  6. Лесен за ракување, по едноставен за обука може целосно да работи на машина.
  7. Конечно, уникатен, иновативен дизајн со двојна функција на системот во еден софистициран пакет предвидува прецизност, сигурност, и леснотија на користење за да одговараат на сите барања преработка.

  Апликација:
  Тоа е погоден за повеќето од SMD, Како што се SOIC, чип, QFP, PLCC, BGA итн

  Ако ви треба на нас да се воведе оваа rework станица, ве молиме контактирајте со нас на.
 • За лемење станица мини
  За лемење станица мини
  Мини-Type за лемење станица
  Карактеристики:
  1. Усвојување мала кора дизајн, тоа е издржлив и убав, заземаат малку место.
  2. Brushless вентилатор со долг работен век и низок шум.
  3. Кога температурата е до 200º С, ја претвори во енергија заштеда на држава која може да се продолжи работниот век на грејачот и заштита на топол воздух со пиштол.
  4. температура може да се прилагоди.
  5. Брз и лесен неутрализирање на температурата на врвот од функцијата дигитален офсет.
  6. грешка Температурата е помал и може да се прилагоди на различни суровата средина.
  7. Анти-статички дизајн, со што може да се избегне оштетување на деликатни компоненти.
  8. Тоа автоматски го детектира функција на грешка и аларм.
  9. Користете трици-нов здрав мувла производство, притисок отпорни на анти-есен и трајни.
  10. Безбедно лемење QFP, PLCC, BGA и други температурно осетливи компоненти.
  11. Шел користење на високо квалитетни материјали, елегантен изглед.

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  60 / 80W Вотс

  Опсег на температура

  150º- 480º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-510601


 • Контролирана температура станица за лемење
  Контролирана температура станица за лемење
  За лемење станица професионални 100W
  Карактеристики:
  Функција 1. Sleep, автоматско исклучување, целзиусови / Целзиусови функција.
  Функција на спиењето лепење на железо автоматско откривање на работа нивниот статус не се во употреба во неактивна состојба, по пристигнувањето да го поставите времето на спиење, температурата на железо автоматски ја намали температурата на 150 ° C влегува во состојба на спиење, не можат ефикасно да се спречи оксидација на железо главата и да го продолжат животниот век врвот железо, заштеда на енергија и заштита на животната средина. Ако не ви се потребни лепење на железо спиење, време на спиењето е поставено на 0.
  Автоматско исклучување по лепење на железо влегува во состојба на спиење, стартувате програмата за тајмер, во собата на време за исклучување не се разбуди од спиење, автоматско исклучување, заштеда на енергија и заштита на животната средина.
  2. Целзиусови / Целзиусови дисплеј температура функција со цел да се задоволат потребите на различни региони на режимот на прикажување на температурата на пазарот.
  3. Со новиот дизајн на изглед и подобрени перформанси.
  4. Комфорни преносни рачни и прикажување на дигитални ЛЕР.
  5. Висок квалитет на отпорот добро за долг живот
  6. Зелен линии и високо квалитетни силиконски топлината на телото е добро за да се прошири живот и заштеди енергија.

  Апликација:
  За електротехника и електроника индустрија.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  100W Вотс

  Опсег на температура

  200º- 480º C

  Стандардна Совет

  44-510601

 • За лемење станица високи фреквенции
  За лемење станица високи фреквенции
  За лемење станица висока фреквенција професионални 120W
  Карактеристики:
  1. безоловна лемење станица.
  2. Брзи температура до брзина.
  3. Моќен снабдување со електрична енергија.
  4. стане совршен заварување кога ги исполнуваат сите големи лемење.
  5. Специјално дизајнирани за безоловна лемење.
  Многу брз температура до брзина, тоа е прибл. 13 секунди од собна температура до 300 Целзиусови степен.
  6. интелектуална и совршена заварување, моќен напојување кој се менува со заварување точка. тоа може да стане совршен заварување за време на средбите било голема точка лемење. Може да се избегне небезбедни заварување поради ладно заварување може да се продолжи животот за лемење совети како резултат на ниските температури кога лемење.
  7. Со автоматска функција мирување, тоа може да се заштеди енергија.
  8. Со функцијата лозинка за заклучување
  Грејач и совети се разделени, овој дизајн може да се избегне менување на грејач и совети заедно кога еден од нив не може да функционира правилно. па може да се спаси цена.

  Употреба: За безоловни за лемење, високонапонски компоненти, маса и барајќи апликации.

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  120W Вотс

  Опсег на температура

  200º- 500º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-413081

 • Станица со висока моќ за лемење
  Станица со висока моќ за лемење
  За лемење станица Тешки Висока моќност 150W
  Карактеристики:
  1. микро-процесор контролирана електро-статички празнење (ESD) безбедно единица.
  2. Лесен-за-користење тип на допир контроли со дигитален дисплеј.
  3. Еколошки систем поправка, кој ги интегрира топол воздух со пиштол, со лепење на железо, и апсорбер на чад во еден пакет.
  4. Вграден во чад екстрактор кој ги апсорбира гасовите создадени во изворот.
  5. тип копчето лепење на железо контрола на температурата за едноставен, но ефикасен избор работна температура.
  6. Дигитална контрола и приказ на температурата на лемење железо.
  7. режим на спиење за лепење на железо. Лепење на железо да се оди во sleep mode врз основа на времетраењето дефинирана од корисникот.
  8. лемење железо дигитални калибрација. Лесно да се прилагоди на температурата се надомести со неколку едноставни корекции.
  9. Интелигентна грешка известување механизам. Автоматски ги детектира и да ги информира вработените за проблеми со сензор и греење елемент.
  10. Авто-ладење функционалност. Дува воздух да се излади на системот за безбедна температура пред исклучување.
  11. компатибилност со разни видови на воздухот додатоците.
  12. компатибилност со различните видови на лемење совети.

  Апликација:
  Покрај погодна за општи мали лемење зглобовите, исто така, особено погоден за големи де-лемење, спојување кај лемењето, хибридни хард лемење де-лемење.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  150W Вотс

  Опсег на температура

  100º- 480º C

  Стандардна Совет

  44-413591

 • Испарување Екстракција систем
  Испарување Екстракција систем
  За лемење чад Extractor систем
  А екстракција систем слободна стои за безбедно отстранување на лемење гасови.
  ● Компактен дизајн - се вклопува со алатки.
  ● Целосно со 2x 2,5 милиони црево со оружје со Инките.
  ● Може да се користи една или двете раце.
  ● brushless, одржување слободни центрифугални вентилатор на моторен.
  ● Променлива контрола на брзината на моторот.
  ● Останете-кажано, positionable оружје може да се сече на должина.
  ● тивко работење.
  ● тркалца за лесно повторно позиционирање.
  ● Техничка спецификација.

  Спецификација:
  Влез: 230V, 50Hz
  Оценка: 120W
  Проток на воздух: 340 кубни метри / час
  Ниво на бучава: <50dB (A)
  Димензии: (В x Д x Ш) 446 x 376 x 376mm
  Тежина: 23kg
 • Испарување Екстракција системи
  Испарување Екстракција системи
  За лемење чад Extractor систем
  Одликувајќи се две екстракција оружје со инки, овој систем обезбедува чад екстракција до два работни станици. Флексибилни екстракција оружје на 7 ft. Долго, секоја од нив. Овој систем е наменет за зафатени, комерцијални средини или лаборатории каде што помали, бирото врвот единици нема да sufficent. Додека тешки и трајни, единицата не нуди преносливост. Главната база е опремен со брава тркалца и лесно може да ракуваат со една личност. Уредот доаѓа во комплет со филтер во собата.

  ● Dual екстракција. Две 7 ft. Екстракција оружје (црева), со 6-1 / 2 "инка завршетоците.
  ● внатрешна пумпа: brushless, одржување слободни центрифугални вентилатор на моторен.
  ● Проток на воздух: 175m3 / h. по 75mm рака.
  ● тивко работење. Ниво на бучава: помалку од 50dB.
  ● Долготраен филтер. Кога се користи за околу 8 часа на ден, филтер ќе трае 4-6 месеци.
  ● Димензии: 12 "x 12" x 16-1 / 2 "(ХТ со casters.).
  ● Тежина £ 36.
 • Desktop чад Extractor
  Desktop чад Extractor
  Чад Extractor
  Ова е причината зошто треба чад екстракција!
  Flux е интегрален дел од процесот на лепење да се подготви работната површина. Составен од колофон-смола и се меша со активатор (халогени органски агент), кои, како што температурата се зголемува, генерира штетни компоненти како што се салицилна киселина и pinene најчесто се гледа како чад се издига од работната површина.

  Висока соодноси содржината на смола генерира phinol (C6H5OH) и активатори може да емитираат хлороводород (HCL) и други соединенија. Владата на САД има стандарди за заштита опасност контролирање на дозволените количини на вакви соединенија на работната површина и 426DLX чад цедење кога се користи правилно, да им помогне да ги исполнат овие стандарди.

  На 426DLX чад Extractor нудат удобен и простор за заштеда на метод на отстранување на штетни гасови од работата на животната средина. Дизајниран за употреба на фабриката кат, во R & D или од страна на hobbyist, овој нов производ обезбедува економичен и ефикасен метод за подобрување на работното место со елиминирање на главоболки, гадење и око иритации често поврзани со изложување на лемење гасови.

  На 426DLX чад Extractor беше развиен со висок фан перформанси и лесно да се замени активен јаглен филтер. Филтерот е направен со пристапувањето специфични пена со рафинирано активен јаглен. Ефикасност на собирање прашина на филтерот е 30%, додека на филтерот за јаглерод може да го апсорбира до 30% од својата тежина во јаглерод штетни компоненти.
   

  Чад Extractor спецификации.

  Влезна моќност

  Како што се бара

  Wattage

  20-22W

  Макс. волумен на воздух

  95/115 CFM

  Надворешни димензии
  (Ш x В x Д)

  162 x120 x 200 mm
  (6.38 x 7.78 x 4.72 in)

  Тежина
  (Со исклучок на AC кабел)

  1600 грама
  (£ 3,5).

  Големина на филтер

  130 mm2

  Филтер тежина

  12 грама


 • Пренослив чад Extractor
  Пренослив чад Extractor
  Чад Extractor
  А рентабилно, мрежа-придвижуван чад екстракција единица за отстранување на лемење гасови од непосредна близина на операторот.
  ● Вграден, заменливи, активен јаглен филтер помага да го фати цврсти честички чад ги спречува да се ре-циркулираат во воздух.
  ● Значајно ја намалува веројатноста за појава на иритација на очите, гадење и проблеми на респираторниот тракт.
  ● Прилагодлив поместување на главата.
  ● Препорачана далечина од лепење на железо од 120 до 150mm
  ● Опрема што се испорачува заедно со 3 филтри и приклучниот кабел опремени со Велика Британија 13А plug.
  ● Замена филтри се достапни во пакувања од 3 и треба да се менува кога тие се смени бојата или кога има прекумерна прашина има акумулирано.

  На 468ESD чад Extractor нудат удобен и простор за заштеда на метод на отстранување на штетни гасови од работата на животната средина. Дизајниран за употреба на фабриката кат, во R & D или од страна на hobbyist, овој нов производ обезбедува економичен и ефикасен метод за подобрување на работното место со елиминирање на главоболки, гадење и око иритации често поврзани со изложување на лемење гасови.

  На 468ESD чад Extractor беше развиен со висок фан перформанси и лесно да се замени активен јаглен филтер. Филтерот е направен со пристапувањето специфични пена со рафинирано активен јаглен. Ефикасност на собирање прашина на филтерот е 30%, додека на филтерот за јаглерод може да го апсорбира до 30% од својата тежина во јаглерод штетни компоненти.
   

  Чад Extractor спецификации.

  Влезна моќност

  Како што се бара

  Wattage

  20-22W

  Макс. волумен на воздух

  95/115 CFM

  Надворешни димензии
  (Ш x В x Д)

  162 x120 x 200 mm
  (6.38 x 7.78 x 4.72 in)

  Тежина
  (Со исклучок на AC кабел)

  1600 грама
  (£ 3,5).

  Големина на филтер

  130 mm2

  Филтер тежина

  12 грама

 • Лемење Испарувања Extractor
  Лемење Испарувања Extractor
  За лемење чад Extractor систем
  Карактеристики:
  1. вадење на чад е со висок квалитет и троши малку електрична енергија.
  2. вадење на чад просечно дели платформа за сечење во партиции еднаква ширина, прашина колектор за двете чад и прашина апсорпција холдинг е конфигуриран во секоја партиција. Вентилот е поставен на крајот на секоја партиција, и е во врска со пневматски ексцентрик. Кога пиштол за лемење пристигнува било која позиција, соодветните вентил автоматски се отвора, и секогаш осигурува дека вентилација е само да се спроведе само во лемење области, кои произведуваат чад. Овој систем значително го намалува износот на ветер потребно, со што штеди потрошувачката на електрична енергија.
  3. Тоа се специјално дизајнирани за индустриски заварување чад и мала тежина честички, може да се користат на многу места кои произведуваат прав и масло чад и индустрии, како што се електронските лемење бран, обработка на метали, ласерско сечење, итн Тоа е многу лесна и флексибилна . Со долга 2x 2,5 милиони подвижни флексибилна цевка, може да се пресели во различни локации.
  4. Овој вид на залемени чад екстрактор има неспоредлива ефикасност на располагање: при номинална волумен на воздух, ефикасност елиминирање чад заварување е висока, на тој начин може да се испуштаат директно во работилницата.
 • Чад Extractor за лемење
  Чад Extractor за лемење
  За лемење чад Extractor систем
  Карактеристики:
  1. Безбедно и стабилна: лемење чад екстрактор на има автоматско откривање и дефект дијагноза функција.
  2. Со две раце, така што за лемење чад екстрактор може да се прекине во било која позиција, работниците можат да работат поефикасно.
  3. да ве спречи од отровни флукс и чад произведени во заварување.
  4. Лесно да се движат, се малку простор.
  5. агол може да се прилагоди по волја и лесно да се постави и да се движат, ниско ниво на бучава и долго фан живот.
  6. Тоа е интегриран дизајниран, лесен за инсталација и флексибилни движење, и без потреба на поставување цевководи. Постои висока моќ brushless DC мотор во внатрешноста на системот, тоа одамна користење на живот и низок шум, и биле третирани со висок проток на воздух.

  Примена области:
  1. Се однесуваат на заварување, сечење, брусење, ласерски и други области за прочистување на чад.
  2. Погоден за фиксна заварување место, и просторот ограничен услови за работа
  3. Погоден за прочистување на чадот од рачно електролачно заварување, гас заштитени заварување, Аргон лачно заварување и други прочистување заварување прилики, ѕид чад екстрактор за заварување / лемење.
 • Benchtop метални чад Extractor
  Benchtop метални чад Extractor
  Чад Extractor
  Карактеристики:
  1. Отстранете ги штетните гасови брзо, безбедно и ефикасно.
  2. Процес прашина висока густина и прашина со димензии случајно распределени честички
  3. Лесна инсталација, помалку простор.
  4. Ниска потрошувачка на енергија.
  5. компактна структура, лесно да се движи.
  6. прашина воздух прво влегува во циклонот за одвојување од изворот прашина преку суспендиран хауба, кој е поврзан со смена прашина. Прашина висока густина е радикално се поделени по циклонот во рамките на резервоарот, големи големина на зрно прашина е одвоена и паѓа во резервоарот за складирање на долната граница, ситен прав честички влегува хоп џеб колектор прашина или филтер за прашина смена, останатите фини честички прашина е блокиран на на површината на хоп џеб и цилиндар, чист воздух се испушта од смена прашина по минува низ филтер материјал. Поранешниот дел од циклонот сепаратор има одвоени повеќето од честички прашина, па прашина отстранување на товарот во подоцнежниот дел се намалува, со што се зголемува ефикасноста на филтрирање и продолжување на нејзиниот век на траење.

  Апликации:
  Тоа е се применуваат на индустрии, тие се лесно да се произведуваат високо прашина густина и прашина со голема големина на честички како цемент, профилот за сечење, жито и механичка обработка итн

  Ние нудиме по продажба на услуги за сите наши производи. Ако имате прашања во врска со инсталации или работењето на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да се јавите на нашите инженери. Ние ќе биде вашата прва помош кога ќе се сретне со било каков проблем на нашите производи или услуги.

  Чад Extractor спецификации.

  Влезна моќност

  Како што се бара

  Wattage

  20-22W

  Макс. волумен на воздух

  95/115 CFM

  Надворешни димензии
  (Ш x В x Д)

  162 x120 x 200 mm
  (6.38 x 7.78 x 4.72 in)

  Тежина
  (Со исклучок на AC кабел)

  1600 грама
  (£ 3,5).

  Големина на филтер

  130 mm2

  Филтер тежина

  12 грама

 • Benchtop чад Extractor
  Benchtop чад Extractor
  Чад Extractor
  Ова е причината зошто треба испарување Екстракција !!
  Карактеристики:
  1. лемење и заварување чад екстрактор е за чистење на честички и гасови. Тој е дизајниран да ги филтрираат штетните материи, како што се јаглеводороди и цијанид, во текот на процесот на лепење, калај брцнувајќи во лемење тенџере, ласерски означување и резба, печатење, итн Таа фаќа штетни чад со самостојна канали и прилагодување на јачината на звукот на воздухот значително подобрување на вашата работна средина.
  2. Ова е одличен benchtop чад апсорпција на вентилатор за лемење работа. Таа има променлив јаглерод филтер.
  3. Брзо се апсорбира и ги отстранува токсичните гасови ослободени за време на лемење.
  4. Лесен и компактен дизајн; се зачува простор и лесно да се движи.
  5. brushless мотор обезбедува голема брзина со ниско ниво на бучава, стабилни перформанси, долг животен век и ниска потрошувачка на енергија.
  6. Силен инженеринг случај со добра отпорност на удар.
  7. Лемен материјали се направени од олово и многу видови на хемиски активни растворувач, кога лемење, токсични состојки излезе, кои го направија многу луѓе добивање на главоболка, несвестица и така натаму. Користете 468ESD лемење чад екстрактор може да се отстрани токсин гас брзо и ефикасност за докажување на здравјето на работниците.

  Апликации:
  * Лемење, бран лемење, reflow лемење.
  * Медицински индустрија, убавина, итн
   

  Чад Extractor спецификации.

  Влезна моќност

  Како што се бара

  Wattage

  20-22W

  Макс. волумен на воздух

  95/115 CFM

  Надворешни димензии
  (Ш x В x Д)

  162 x120 x 200 mm
  (6.38 x 7.78 x 4.72 in)

  Тежина
  (Со исклучок на AC кабел)

  1600 грама
  (£ 3,5).

  Големина на филтер

  130 mm2

  Филтер тежина

  12 грама


 • Инфрацрвен rework станица BGA
  Инфрацрвен rework станица BGA
  Rework станица BGA
  Solderlight на IR860 се специјално дизајнирани за SMD / BGA rework и исто така многу удобен за повторно балирање помали компоненти BGA. Кога се користи во комбинација со нашите инфра-црвена пред-греење, системот ќе се постигне извонреден подобрувања во квалитетот и ефикасноста на СМД / BGA rework операции.
   

  Спецификации за IR860

  Solderlight контрола

  Pre-греалка

  Моќност

  100-120Vac 60 Hz

  220-240Vac 50 Hz

  Моќност

  115 VAC

  230 Vac

  Осигурачот

  T3.15A (бавна тип)

  T2A (бавна тип)

  Осигурачот (тип губеа)

  T 10 A

  T 5

  Излез

  15Vac 150W

  Излез

  650W

  IR светилки Темп. опсег

  45º-450º Целзиусови (113º-842º Фаренхајтови)

  Температурен опсег

  30 º-350º Целзиусови (86º-662º Фаренхајтови)

  Форматот на времето

  0-900sec

  Форматот на времето

  0-900sec

  Големина (W * H * D)

  170 x 100 x 200mm
  (6,7 "x 3,94" x 7,9 ")

  Големина (W * H * D)

  280 x 90 x 257mm
  (11 "x 3.5" x 10 ")

  Тежина на апаратот

  £ 7,25

  Тежина на апаратот

  £ 7,25


 • Rework станица инфрацрвени
  Rework станица инфрацрвени
  Rework станица BGA
  Предности на IR-860-II
  1. кварц грејач добива побрзо топлина-up време.
  2. ефикасна висина на пред-топлина е 45mm од кварц површината на дното на PCB собранието.
  3. температура на амбиент назад грејач на 220C ° може да се добие (75% енергија е обезбедена од страна на задниот греач и 25% од енергијата што се предвидени со горниот грејач) ефикасно извршување на предзагревањето и да се спречи виткање и термички стрес на поголеми ПХБ и / или оштетување на компонентите само загревање од горниот грејач.
   

  Спецификации за IR860

  Solderlight контрола

  Pre-греалка

  Моќност

  220-240Vac 50 Hz

  Моќност

  230 Vac

  Осигурачот

  T2A (бавна тип)

  Осигурачот (тип губеа)

  T 5

  Излез

  15Vac 150W

  Излез

  1300W

  IR светилки Темп. опсег

  45º-450º Целзиусови (113º-842º Фаренхајтови)

  Температурен опсег

  30 º-350º Целзиусови (86º-662º Фаренхајтови)

  Форматот на времето

  0-900sec

  Форматот на времето

  0-900sec

  Големина (W * H * D)

  170 x 100 x 200mm
  (6,7 "x 3,94" x 7,9 ")

  Големина (W * H * D)

  402 x 90 x 260mm
  (11 "x 3.5" x 10 ")

  Тежина на апаратот

  £ 7,25

  Тежина на апаратот

  12,81 килограми


 • Станица за лемење SMD rework
  Станица за лемење SMD rework

  Rework станица со голема моќност од 1000W SMD
  На "висока моќност топол воздух СМД LF-852D-II" е направен за да се задоволат потребите на потребите на денешниот leas слободен електронската индустрија. Тоа е ефтин начин за техничари, услуги / поправка и монтажа rework техничари да се заврши работата професионално. Овој уред е опремен со висока моќ греење елемент кој има многу брзо топлина-up време.

  Висок квалитет на сензор и пренос на топлина технологија обезбедува прецизна регулација на температурата, која е од суштинско значење за правење постојан и сигурен процеси. Домување на алуминиум има предности на силна структура, добри квалитети топлина мијалник и ефикасно отпорни на електро-магнетни пореметувања.

  ● Вграден тип дијафрагмата воздушна пумпа.
  ● долг живот 1000W керамички грејач обезбедува точни и доволно снабдување на топол воздух.
  ● протокот на воздух е постојано прилагодување.
  ● Електронски контролирана температура систем со дигитален дисплеј.
  ● режим за автоматско ладење заштитува грејачот.
  ● Широк спектар на фокус капи се достапни одделно за да ги исполни сите ваши QFP и PLCC потреби рамен пакет.
  ● Истото млазницата може да се користи за лемење и desoldering.
  ● Ди безбедно.
  Носителот ● Топол воздух пиштол може да се монтира на двете страни на уредот.
  ● топлина се исклучува кога воздушен пиштол е во држачот и прекинувачи onagain кога пиштолот се вади за употреба.
  ● Опрема што се испорачува заедно со фокус капи 2 воздух, екстрактор IC'popper ", во собата на 5 нерѓосувачки челик анти-магнетните пинцети и упатство за употреба.
 • Rework станица за лемење
  Rework станица за лемење
  Мултифункционален СМД rework станици
  Функции на производот:
  1. 5 во еден: Со дизајн, заштеда на работен простор, сопственик три функција, во голема мера може да ги задоволи корисниците треба. Лемење, desoldering, и топол воздух.
  2. Посебни интелигентен чип контрола микропроцесор: Дизајнирано, двоен LED дисплеј работат со притискање на копчињата, го прават тоа лесен и удобен операција.
  3. избор Температура: Целзиусови и Целзиусови (Целзиусови) температура.
  4. греење / сензор за детекција не успеа: Ако сензорот коло не успее, на екранот пишува "S - E" и им ја исклучи струјата на грејач. Ако грејач коло не успее, на екранот ќе се чита "H - Е" и им ја исклучи струјата на грејач.
  5. Температура "заклучување на вратата" функција: Температурата може да се заклучи од страна на "лозинка" код кој е лесен за управување производна линија.
  6. Ди безбедно и Спајк слободен кола: "нула напон" електронски дизајн префрлување исто така ги штити напон и струја чувствителни компоненти (CMOS уреди, итн) против штетни сегашните и минливи напон шила најчесто се произведени од страна на помалку ефикасни, механички вклучен станици.
  7. Одложен вшмукување: Да се ​​елиминира проблемот на залемени затнувањето до врвот, одложен прекинувач функција е ставена за единицата која им овозможува на пумпата за да продолжи цицање за 1,5 секунди по вклучувањето на прекинувачот побудувачкиот е пуштен на слобода.
  8. Лесни лепење на железо: Ергономски мини рачка кој останува кул и го спречува заморот на операторот.
  9. режим Energy Saver: Ако станицата е неактивен за 20 минути, функција Energy Saver автоматски ќе се вклучи, температурата се спушта до 150 ° C од температурата во собата. Активирање прачки залемени / desolder ќе се ослободи функција за заштеда на енергија и единица веднаш ќе рампата до бараната температура. Кога повеќе од 40 минути, без операција главна сила ќе се исклучи за да се "спие" на владата која ја намалува потрошувачката на енергија и се протега врвот живот.
  Ве молиме запомнете: Мора да го исклучите уредот, а потоа да го "ON" повторно да започне со работа кога единицата оди во режим на "спиење".
  Работат опција 10. Железо: Двете лемење, desoldering пегли може да се користи во исто време. Вие исто така може да се постави со притискање на копчињата "SET + ▲" кога користите само лемење или desoldering железо. Во тоа време, на железо која ќе се постави ќе влезат во исклучете го суспендира статус. Тоа значи дека власта греалка е отсечен. Ако притиснете "▼" тогаш власта грејач ќе биде.
  11. СМД пинцети: Дополнителна функција се специјално дизајнирани за SMD чипови, сот, итн преработка Стан пакет шеми. TWZ100 пинцети може да се менливи со лепење на железо како опција. Бидете сигурни дека пред да се започне оваа операција, главниот прекинувач мора да биде "OFF" за да се избегне било каква штета на единица.
Со текот на годините на совршеност во областа на производството, клиентите се увери од добивањето на повеќето иновативни и највисок квалитет на професионална

Станица на топол воздух за лемење

. Ве молиме не двоумење да контактирајте не сега.