Вие сте тука: Насловна -> производи -> За лемење станица дигитални -> Станица професионални Лемен
 • Станица професионални Лемен - LF-3200
 • XYTRONIC INDUSTRIES LTD. е производителот, снабдувачот и извозник на Станица професионални Лемен. Имаме напредни центар за управување со теорија и културни групи и технологија 'рбетот. Со долгогодишно искуство во производство и техники на истражување во оваа област, ние сме квалификувани трговски и контрола на квалитетот на поделба преку кого можеме да го контролираат квалитетот на производството, како на стандарден клиент. ние може да стане многу доверлив извозници, производители и добавувачи.

  Добар квалитет, конкурентна цена

  Станица професионални Лемен

  . Како што е совршен извозници и производители, ние секогаш се задржи нашиот квалитет според светски потребните стандарди. брза испораки во рамките на утврдени време на испорака.

  Прашање Сега • Станица професионални Лемен
  модел: LF-3200
  Професионална лемење станица висока фреквенција 120W
  Нејзината висока моќ и висока фреквенција електронски кола ја одржува температурата на лемење во рок од 3 ° C со помош на сензор на температура монтиран во главата на грејачот кој е во близок контакт со вистинските врвот лемење на лепење на железо.

  ● загревање, прибл. 13 секунди.
  ● брзо закрепнување температура.
  ● заклучување на температурата.
  ● Куната белка е тенок, монтажни, ергономски лепење на железо со rubberised зафат.
  ● не горат со силиконска гума кабел помеѓу станицата и железо.
  ● Опрема што се испорачува заедно со железо штанд, врвот почиста и настава книшка.

  Достапен со или без екстракција чад адаптер.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  120W Вотс

  Опсег на температура

  200º- 500º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-413081  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: