Вие сте тука: Насловна -> производи -> Desoldering станица за лемење -> Desoldering станица SMD
 • Desoldering станица SMD - LF-5200
 • XYTRONIC INDUSTRIES LTD. што е најголем производител и извозник на кои специјализираат во Desoldering станица SMD во Taiwan. Нашата компанија во сопственост на напредни техники, занает и опрема со совршена методи на испитување .На квалитетот е сигурен. Повеќе стилови, ве молиме контактирајте не токму сега!

  Како оригиналот, инвеститорот на

  Desoldering станица SMD

  , Ние се нудат на повеќето конкурентни цени и најдобар квалитет. MOQ може да се преговара, се чувствуваат слободни да не контактирате за повеќе детали цена. Исто така, Ние извоз голема quatity на бродот секоја година.

  Прашање Сега • Desoldering станица SMD
  модел: LF-5200
  Близнак излез контролирана температура лемење станица Дигитални
  На Xytronic LF-5200 е еден од близнаците излез контролирана температура дигитални лемење станица со отстранлив кабелот и две plug-in-120W пегли лемење.
  ● Две независни излези 120W.
  ● Температурен опсег 100-520 ° C
  ● избор на температура со помош на едноставни горе и долу копчиња.
  ● приказ на температура или ° C или ° F
  ● брзо време на загревање.
  ● Факултативна температура лозинка поставување заклучување.
  ● префрлување нула напон спречува оштетување напон шила.
  ● втемелени совет - истекување помалку од 0.4mV
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  120W / 120W Вотс

  Опсег на температура

  100º- 520º C

  Стандардна Совет

  44-710652/46-060102


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: