Вие сте тука: Насловна -> производи -> Desoldering станица за лемење -> Desolder станица за лемење
 • Desolder станица за лемење - LF-1680
 • XYTRONIC INDUSTRIES LTD. е водечка Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на Desolder станица за лемење и да се обезбеди на нашите клиенти за оптимални перформанси. Нашите производи се произведени со користење на висок степен на суровина. Овие се широко се користи во различни индустриски апликации. Тоа е произведен во согласност на меѓународните норми и стандарди и лесно може да биде персонализирана, како на барањата на клиентот. Ние им се понуди на најконкурентни цени.

  Може да се обезбеди со најдобрите

  Desolder станица за лемење

  и внимателен по-служба. Освен тоа, нашиот квалитет контролори осигура дека само најдобрите и беспрекорна спектарот е донесено на пазарот

  Прашање Сега • Desolder станица за лемење
  модел: LF-1680
  Desoldering станица SMD
  Оваа висока моќност, електронски контролирана температура двојна лемење станица, се специјално дизајнирани и развиени за задоволување на сегашните и идните безоловен потребите на индустријата за производство на електронски лемење. Таа обезбедува сите бенефиции на регулација на температурата и лесно може да се прилагоди помеѓу 200 и 480 ° C.
  ● 80W лепење на железо.
  ● 80W топла пинцети.
  ● лозинка за заклучување за контрола на температурата.
  ● Целзиусови или Фаренхајтови екранот.
  ● Изолирани носителот железо со врвот почист.
  ● Совет почиста е направен од ниска абразивни месинг струготини - не е потребна вода.
  ● сензор и грејач не успеваат известување и автоматско исклучување.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  80W / 80W Вотс

  Опсег на температура

  200º- 480º C

  Стандардна Совет

  44-510601/46-060102


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: