Вие сте тука: Насловна -> производи -> Rework станица SMD -> Rework станица за лемење
 • Rework станица за лемење - LF-853D
 • Ние сме познат Taiwan Rework станица за лемење производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Ние нудиме на нашите клиенти широк спектар на производи кои одговараат на строгите барања за квалитет на меѓународниот пазар кој има заработено нашата компанија во различни углед на квалитет ориентиран Taiwan Извозникот. Ние сме признати како еден од водечките трговци во овој сектор се должи на нашата способност да обезбеди беспрекорна производи на нашите клиенти. Ние положи нашата нога години назад и оттогаш ние се стремиме да се испорача во нашите производи иновации, конкурентни цени и квалитет управувано задоволството на клиентите.

  Ние сме посветени да ви понуди одличен

  Rework станица за лемење

  во комбинација со високо квалитетни услуги и конкурентни цени. Исто така може да се произведуваат во зависност од вашите одредени стилови. Искрено добредојде вашите добри фирми прават добра соработка со нас!

  Прашање Сега • Rework станица за лемење
  модел: LF-853D
  Мултифункционален СМД rework станици
  Функции на производот:
  1. 5 во еден: Со дизајн, заштеда на работен простор, сопственик три функција, во голема мера може да ги задоволи корисниците треба. Лемење, desoldering, и топол воздух.
  2. Посебни интелигентен чип контрола микропроцесор: Дизајнирано, двоен LED дисплеј работат со притискање на копчињата, го прават тоа лесен и удобен операција.
  3. избор Температура: Целзиусови и Целзиусови (Целзиусови) температура.
  4. греење / сензор за детекција не успеа: Ако сензорот коло не успее, на екранот пишува "S - E" и им ја исклучи струјата на грејач. Ако грејач коло не успее, на екранот ќе се чита "H - Е" и им ја исклучи струјата на грејач.
  5. Температура "заклучување на вратата" функција: Температурата може да се заклучи од страна на "лозинка" код кој е лесен за управување производна линија.
  6. Ди безбедно и Спајк слободен кола: "нула напон" електронски дизајн префрлување исто така ги штити напон и струја чувствителни компоненти (CMOS уреди, итн) против штетни сегашните и минливи напон шила најчесто се произведени од страна на помалку ефикасни, механички вклучен станици.
  7. Одложен вшмукување: Да се ​​елиминира проблемот на залемени затнувањето до врвот, одложен прекинувач функција е ставена за единицата која им овозможува на пумпата за да продолжи цицање за 1,5 секунди по вклучувањето на прекинувачот побудувачкиот е пуштен на слобода.
  8. Лесни лепење на железо: Ергономски мини рачка кој останува кул и го спречува заморот на операторот.
  9. режим Energy Saver: Ако станицата е неактивен за 20 минути, функција Energy Saver автоматски ќе се вклучи, температурата се спушта до 150 ° C од температурата во собата. Активирање прачки залемени / desolder ќе се ослободи функција за заштеда на енергија и единица веднаш ќе рампата до бараната температура. Кога повеќе од 40 минути, без операција главна сила ќе се исклучи за да се "спие" на владата која ја намалува потрошувачката на енергија и се протега врвот живот.
  Ве молиме запомнете: Мора да го исклучите уредот, а потоа да го "ON" повторно да започне со работа кога единицата оди во режим на "спиење".
  Работат опција 10. Железо: Двете лемење, desoldering пегли може да се користи во исто време. Вие исто така може да се постави со притискање на копчињата "SET + ▲" кога користите само лемење или desoldering железо. Во тоа време, на железо која ќе се постави ќе влезат во исклучете го суспендира статус. Тоа значи дека власта греалка е отсечен. Ако притиснете "▼" тогаш власта грејач ќе биде.
  11. СМД пинцети: Дополнителна функција се специјално дизајнирани за SMD чипови, сот, итн преработка Стан пакет шеми. TWZ100 пинцети може да се менливи со лепење на железо како опција. Бидете сигурни дека пред да се започне оваа операција, главниот прекинувач мора да биде "OFF" за да се избегне било каква штета на единица.
  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: