Вие сте тука: Насловна -> производи -> Лемење станици -> Станица за лемење
 • Станица за лемење - LF-3200
 • Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan Станица за лемење производителот, снабдувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.

  Ние сакаме да се имаат искрена соработка со сите пријатели, и да работат заедно за да се создаде повеќе славна утре за заеднички развој. Ние, исто така се надеваат да добијат скапоцени идеи и предлози од домашни и од странство "пријатели. Дозволете ни да се создаде добар достигнувања во оваа

  Станица за лемење

  и излегуваат убаво утре заедно.

  Прашање Сега • Станица за лемење
  модел: LF-3200
  Професионална лемење станица висока фреквенција 120W
  Карактеристики:
  1. Жешка продажба модел, пофален од страна на голем број клиенти.
  Техничка поддршка е секогаш на располагање.

  2. одлична термичка закрепнување.
  LF-3200 нуди одлична термичка наплата со користење на 44-413.081 серија совети за нивните страшно топлина спроводливост.
  Ова им овозможува на лемење на пониска температура во собата и намалување на термички влијание на компоненти, како и врвот оксидација дека може да го скрати животот врвот.

  3. топлинска обновување
  Пораст време до 500 ° C е прибл. 13 секунди побрзо и температура врвот пад се намалува за време на континуирана работа.

  4. перформанси споредба конвенционалните станици.
  Можност да се скрати времето потребно за иста работа и да се подобри ефикасноста на работата значително.

  Апликација:
  1. За поправка на мобилни телефони.
  2. За поправка на преносни компјутери / лаптопи / компјутери.
  3. За поправка на конзоли за играта.
  4. За поправка на било кој друг Mainboards.
  5. За предзагревање чипс или Mainboards пред лемење rework да се подобри ефикасноста.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  120W Вотс

  Опсег на температура

  200º- 500º C (302º-896º F)

  Стандардна Совет

  44-413081


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: