Вие сте тука: Насловна -> производи -> За лемење станица дигитални -> За лемење станици
 • За лемење станици - LF-3500
 • Ние сме искуство За лемење станици производителот, снабдувачот, извозник, со една фабрика во Taiwan. Поради подобро да ги задоволи потребите на клиентите, ние ќе продолжиме со промовирање на нашите вештини на производи и добра услуга за сите од нив

  Ние производ атрактивни и издржливи

  За лемење станици

  за да се задоволат барањата на сите клиенти, нашата компанија ќе се придржуваат кон следниве правила: зелено aheadism, искрен-соработка, со врвен квалитет, висока технологија. Кој ги нашите производи се продаваат добро во целиот свет

  Прашање Сега • За лемење станици
  модел: LF-3500
  За лемење станица Тешки Висока моќност 150W
  Лемење станица Xytronic LF-3500 користи сензорот за температура опремени внатре во вистински врвот лемење, за контрола на интелегентни микропроцесор за брзо и прецизно мерење и контрола на температурата врвот. На висока излезна моќност од 150W прави LF-3500 е идеален за оние работни места кои бараат повисоки температури или каде што топлината се одвива далеку од заеднички од страна на големите земјата авиони или шасија. На LF-3500 доаѓа во комплет со лепење на железо стојат со заменливи месинг волна врвот почист.

  ● 150W моќност за супериорен излезна топлина и брзо закрепнување.
  ● Password контролирани објект заклучување на температурата за супервизори.
  ● Автоматско исклучување ако сензор на температура не успее.
  ● за заштеда на енергија во режим на спиење по 20 минути на неактивност.
  ● Ди безбедно, скок без кола за безбедно користење на осетливите компоненти.
  ● одвојува AC кабелот за напојување со Велика Британија 13А plug.
  ● Земјата приклучок за ремени за заземјување зглоб, итн, ако е потребно.
  ● Избор на соодветни совети се достапни одделно.
   

  Спецификација:

  Влезна моќност

  100-120Vac 60Hz / 50Hz 220-240VAC

  Wattage

  150W Вотс

  Опсег на температура

  100º- 480º C

  Стандардна Совет

  44-413591


  * Задолжително
  For better services for you, please as far as possible use English to fill in the followings!
  * тема:
   
      Барање детали:
  Incoterm:
  плаќање:
  Почетна цел количина: (на пример,: 10000/pcs)
  Пример Услови:
  * порака:
   
      Ве молиме внесете следниве податоци за контакт
  * наслов: Г-дин Г-ѓа Г-ѓа
  * Име:
  * презиме:
  * Име на компанијата:
  * Земја / територија:
  * Адреса:
  * Е-пошта:
  * телефонски:
  факс:
  рачно:
  *Prove code: